Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Mesto Vranov nad Topľou sa pripája k štrajkovej pohotovosti

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Mesto Vranov nad Topľou sa pripája k štrajkovej pohotovosti

Združenie miest a obcí Slovenska dnešným dňom (19. mája 2022) vstúpilo do štrajkovej pohotovosti. K tomuto kroku pristupuje aj mesto Vranov nad Topľou, ako člen Združenia miest a obcí Slovenska, a to symbolickým stiahnutím vlajky na pol žrde pred budovou mestského úradu. Mesto Vranov nad Topľou takto reaguje na vládny návrh, ktorý výrazne zasiahne do rozpočtu každej samosprávy, ale aj na dlhodobý prístup štátu k mestám a obciam.

V prípade schválenia vládneho návrhu by mesto Vranov nad Topľou zaznamenalo pokles svojich príjmov, čo zapríčiní spomalenie alebo úplné zastavenie plánovaných rozvojových aktivít. Peniaze nám tak budú chýbať pri financovaní škôl a školských zariadení, pri opravách ciest a chodníkov, pri údržbe zelene, v oblasti kultúry, športu, ale aj v sociálnej oblasti.
Tento krok štátu síce na jednej strane prinesie rodinám viac peňazí, no na strane druhej, sa odzrkadlí vo vyšších výdavkoch obyvateľov mesta. Samosprávy budú nútené aspoň časť výpadku svojich príjmov zabezpečiť napríklad formou navýšenia miestnych daní a poplatkov. Ale ani tento krok nezabráni poklesu kvality života obyvateľov miest a obcí
“, konštatoval primátor mesta Vranov nad Topľou Ján Ragan.

Tlačová správa ZMOS: https://www.zmos.sk/…405616/.html?…

« späť

aktualizácia: 05.04.2023 | počet zobrazení: 1 347
Počet návštev od 21.02.2008: 4657019
Počet návštev dnes: 3459