Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Otvorenie novej športovej haly na Juhu

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Otvorenie novej športovej haly na Juhu

Od dnešného dňa (27. mája) je pre všetkých obyvateľov a návštevníkov nášho mesta k dispozícii nová multifunkčná športová hala. Tú slávnostným prestrihnutím pásky otvorili primátor mesta Ján Ragan, Ján Krišanda, Andrej Dank, zástupcovia staviteľa Matúš Barkóci a Roland Ďurko.

Viac fotografií nájdete tu: https://www.facebook.com/…506965511445?…

„Som rád, že v našom meste pribudol nový športový stánok, ktorý bude slúžiť nielen pre účely výučby telesnej výchovy, na ligové zápasy, ale aj pre širokú verejnosť. V tejto lokalite sú štyri základné školy, stredná škola, čiže je tu vysoká koncentrácia detí, čo je výborný základ pre jej využitie. Pevne verím, že tento areál pritiahne viac detí k športu a k športovým aktivitám a tým naša mládež bude mať viac pohybu. Chcem poďakovať všetkým, ktorí sa na výstavbe novej športovej haly v meste Vranov nad Topľou podieľali, a to projektantom, staviteľovi, poslancom mestského zastupiteľstva a všetkým priaznivcom tohto projektu,“ povedal primátor mesta Ján Ragan.

Objekt multifunkčnej športovej haly je postavený ako samostatne stojaci objekt obdĺžnikového pôdorysu rozmeru 39×55,5 metra. Nachádza v areáli Základnej školy Juh a slúžiť bude jednak pre výučbu telesnej výchovy a zároveň je riešený tak, aby umožňoval ligové zápasy pre rôzne druhy športov. Dispozične je rozdelený na dve samostatné časti, a to na samotnú športovú halu – hraciu plochu o rozmere 40×20 metrov a zázemie haly. V ňom sú situované štyri samostatné šatne, miestnosť pre rozhodcov, hygienické zariadenia, sklad náradia a technická miestnosť. Svoje miesto má tu aj tribúna pre 300 divákov.
Na výstavbu novej športovej haly mesto získalo dotáciu od vlády SR vo výške 1 750 000 eur. Celkovo bolo preinvestovaných približne 2 340 000 eur.

« späť

aktualizácia: 15.06.2022 | počet zobrazení: 2 944
Počet návštev od 21.02.2008: 4625668
Počet návštev dnes: 535