Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

Najčítanejšie

Štatistické údaje dopravy zdarma na území mesta Vranov nad Topľou za mesiac február 2022

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Štatistické údaje dopravy zdarma na území mesta Vranov nad Topľou za mesiac február 2022

Z údajov, ktoré poskytol dopravca SAD Humenné, a.s., OZ Vranov nad Topľou mestu Vranov nad Topľou, v mesiaci február 2022 bolo spolu na oboch linkách mestskej hromadnej dopravy prepravených 10 003 cestujúcich.

„Ak počet cestujúcich, ktorí využili službu bezplatnej dopravy, porovnáme s počtom prepravených osôb v rovnakom období, a to s februárom 2020 (vzhľadom na pandemickú situáciu vo februári 2021, bol pre porovnanie vybraný prestupný rok 2020), došlo k nárastu počtu cestujúcich, a to o 188 prepravených osôb. Tu je ale potrebné podotknúť, že počet cestujúcich aj v mesiaci február 2022 ovplyvnila zlá pandemická situácia v meste a okrese Vranov nad Topľou a zároveň jarné prázdniny, ktoré v tomto kalendárnom roku boli vo februári, pričom v roku 2020 boli v mesiaci marec.“ konštatovala Eva Fedorňáková, z tlačového referátu MsÚ Vranov nad Topľou.

Bezplatnú verejnú dopravu môžu obyvatelia mesta a okresu, ako aj jeho návštevníci, využívať od začiatku roka 2022.

O bezplatnej verejnej doprave, respektíve o navýšení transferu o 27 000 eur pre túto dopravu tak, aby bola pre každého občana bezplatná, sme s poskytovateľom tejto služby rokovali už dlhšie obdobie. Viedol nás k tomu neúmerný nárast počtu áut v meste, čoho dôsledkom je znečistené ovzdušie, hluk, prach, prehustená premávka a križovatky, ktoré hlavne v ranných hodinách sú preplnené. Jej zavedením chceme občanov vrátiť späť do takzvanej mestskej verejnej dopravy, opätovne ich naučiť využívať túto formu cestovania a takto eliminovať už spomínané záťaže,“ povedal primátor mesta Ján Ragan.

« späť

aktualizácia: 15.06.2022 | počet zobrazení: 736
Počet návštev od 21.02.2008: 4388635
Počet návštev dnes: 1078