Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Judisti v Bardejove na medzinárodnom turnaji

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Judisti v Bardejove na medzinárodnom turnaji

Na Medzinárodnej veľkej cene o pohár primátora mesta Bardejov sa zúčastnilo v sobotu, 9.4.2016, v športovej hale 598 pretekárov z 52 klubov z 8 krajín (Poľsko – 18 klubov, Česká republika – 3 kluby, Maďarsko – 4 kluby, Bulharsko – 2 kluby, Rumunsko – 1 klub, Kosovo – 1 klub, Ukrajina – 3 kluby a Slovensko – 20 klubov). Dvadsaťjeden pretekárov MŠK Vranov nad Topľou sa snažilo presadiť v silnej konkurencii. Mnohým po prvej prehre nebolo dopriate pokračovať, nakoľko v systéme „pavúka“, ak súper, nad ktorým si prehral, nevyhrá ďalší zápas, vypadávaš.

Pekný pohár, medailu a diplom si domov odnášajú títo pretekári:

Alexander Gürtler – 1. miesto v kategórii mladších žiakov vo váhe do 55 kg. K zlatej medaile prechádzal ako „nôž maslom“. Vynikajúci výkon a všetky výhry na ippon. Prvé kolo mu los nadelil voľné, v druhom a treťom kole mal poľských pretekárov, kde prvého zdolal na chvat seoi-nage za 7 sekúnd, druhého mal taktiež do pol minúty na „lopate“. Posledný, finálový zápas, po vyrovnanom boji s maďarským pretekárom, víťazne ukončil nasadením páky na ruku súpera.

Veronika Vasilová – 2. miesto v kategórii mladších žiačok vo váhe do 44 kg. V prvom aj v druhom zápase zdolala poľské pretekárky na ippon, tretí zápas zavŕšila víťazstvom na juko s pretekárokou zo Spišskej Novej Vsi, s ktorou sa dobre „poznajú“, takže o to je víťazstvo cennejšie. V semifinálovom zápase narazila znovu na Poľku a zvíťazila na ippon. Finále s Rumunkou bolo „na dlhé lakte“. Po uplynutí časového limitu 2 minút, kedy ani jedna z nich nebodovala, pokračovali v tzv. „golden score“. Asi po ďalších troch minútach boja Veronike došli sily, nakoľko bola omnoho aktívnejšia a rozhodcovia súperku „neosolili“ shidom za pasivitu, ktoré si určite zaslúžila. Pri ďalšom Veronikinom útoku ju súperka kontrovala, za čo jej pridelili bod.

Kien Tran Trung – 2. miesto v kategórii super mini vo váhe do 42 kg. Prvý zápas vyhral nad klubovou súperkou Simonkou Višňovskou na ippon. V druhom zápase podľahol Poliakovi na wazari, avšak už sám predtým bodoval na juko a začiatočníckou chybou pustil súpera z držania, ktoré mu nasadil. Tretí zápas vyhral nad pretekárom z Ukrajiny na ippon a v poslednom, štvrtom zápase mu na víťazstvo stačilo juko nad slovenským pretekárom zo Spišskej Novej Vsi.

Alex Petruš – 3. miesto v kategórii mini vo váhe do 42 kg. Systém „pavúka“ mu pridelil voľné prvé kolo, v druhom kole sa stretol s poľským pretekárom z klubu Rzezsov, ktorého zdolal na wazari. V 3. kole narazil na Poliaka z Jasla, ktorý ho zdolal a Alex v opravách mohol vybojovať 3. miesto. Tam si na neho „počkal“ jeho brat Šimon, ktorý v prvom kole zdolal taktiež poľského pretekára z klubu Lemur, do opráv ho v 2. kole poslal poľský pretekár z Rzeszova. V opravách zdolal oddielového súpera Šimona Breznoščáka. Bronzovú medailu si v bratskom súboji vybojoval Alex.

Tri víťazné zápasy zaznamenal aj Simon Titko, ktorý v kategórii mini vo váhe do 30 kg zdolal postupne troch Poliakov na ippon, v semifinálovom zápase narazil na pretekára z Pezinka (ten bol nakoniec prvý), ktorý ho porazil na juko. V opravách v boji o bronz sa pobil s ďalším Poliakom. Prehral však iba na shido, ktoré mu rozhodca udelil za vystúpenie z ohraničenej plochy tatami. Celkovo v tejto váhe bolo 21 pretekárov. Simon si odnáša 5.miesto.

zdroj: http://www.judovranov.sk/…nom-turnaji/

« späť

aktualizácia: 02.05.2016 | počet zobrazení: 3 877
Počet návštev od 21.02.2008: 4478715
Počet návštev dnes: 569