Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta


Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

PRIEMYSELNÝ PARK
INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

Najčítanejšie

Spojili sme sa pre dobrú vec

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Spojili sme sa pre dobrú vec

16. júna 2020 prijal na dvore Základnej školy na Bernolákovej ulici vo Vranove nad Topľou primátor mesta Ján Ragan a riaditeľ základnej školy Marek Cerula cyklistov, ktorí sa už po jedenástykrát rozhodli pomôcť deťom s onkologickými chorobami.

Na pôdu základnej školy prišlo 22 cyklistov, ktorých potleskom vítali žiaci I. stupňa.

„Podporiť túto dobrú vec sme sa rozhodli hneď, ako sme boli oslovení. Spravili sme finančnú zbierku a spolu so zamestnancami mestského úradu sme vyzbierali čiastku, ktorú sme venovali na pomoc deťom. Veríme, že im každé jedno euro pomôže aspoň trošku zmierniť ich ťažké osudy“ , povedal primátor mesta Ján Ragan.

Projekt Na bajku onkodeťom je charitatívny projekt organizovaný občianským združením Spoločnosť detskej onkológie Košice.

„Je to 11 rokov, čo sme sa začali pohrávať s myšlienkou zorganizovať cyklojazdu, ktorá by pomáhala malým onkologickým pacientom. V roku 2010 sme túto odvážnu myšlienku premenili na realitu a tak vznikla charitatívna cyklojazda, ktorá sa stala už júnovou tradíciou“, vyjadril sa manažér projektu pre východné Slovensko Marek Novacký.

Počas piatich dní od 16. júna do 20. júna prejdu cyklisti takmer 600 km po východnom Slovensku. Zo zbierok plánujú tento rok organizovať rekondičné pobyty pre deti, ktoré sa liečia na onkológii a podporiť detské onkologické oddelenia v konkrétnych nemocniciach.

Finančné šeky odovzdali do rúk cyklistov aj riaditeľ školy Marek Cerula a zástupca Vranovských bikerov Jozef Jakubek, ktorí svoju podporu vyjadrili aj tým, že spolu s cyklistami prešli úsek cesty z Vranova nad Topľou do Malej Domaše.

„Chcem veľmi pekne poďakovať všetkým, ktorí sa rozhodli zapojiť do tohto projektu a vyjadriť obdiv ľuďom, ktorým osud chorých detí nie je ľahostajný“, dodal na záver primátor mesta.

« späť

aktualizácia: 07.07.2020 | počet zobrazení: 1 075
Počet návštev od 21.02.2008: 3817888
Počet návštev dnes: 1125