Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Vedúca sestra z vranovskej nemocnice získala ocenenie Biele srdce

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Vedúca sestra z vranovskej nemocnice získala ocenenie Biele srdce

Mária basierovaVedúca sestra centrálnych operačných sál a urgentného príjmu Nemocnice Svet zdravia Vranov nad Topľou Mária Baschierová získala prestížne ocenenie Biele srdce. Udelila jej ho Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek, ktorá aj tento rok oceňovala výnimočné osobnosti z oblasti zdravotníctva.

„Ocenenie ma veľmi prekvapilo a potešilo. Prijímam ho s veľkým rešpektom a pokorou a zároveň ho beriem aj ako poďakovanie za moju prácu,“ reagovala Mária Baschierová na ocenenie.

Mária hovorí, že svoje rozhodnutie stať sa zdravotnou sestrou nikdy neoľutovala a opäť by sa preň rozhodla. Má za sebou dnes už 40-ročnú prax, počas ktorej zažila veľa pekných, no neraz aj ťažkých chvíľ.

„Ale spokojnosť pacientov, ich úsmev na tvári a slová ĎAKUJEM SESTRIČKA  sú pre mňa najväčšou odmenou. Ak však svoju prácu chcete robiť s láskou, venovať sa jej naplno a obetovať sa, musíte mať podporu aj zo strany rodiny. A ja som to šťastie mala. Neustále dostávam veľkú podporu od mojich najbližších, manžela, detí,“ hovorí Mária Baschierová.

A prečo si svoje povolanie Mária vlastne vybrala? Hovorí, že niekto má z bieleho plášťa strach, ale jej sa práve ten biely plášť zapáčil a aj preto sa rozhodla podať si prihlášku na Strednú zdravotnú školu v Prešove.

„Svoju prácu zároveň vnímam nie ako povolanie, ale ako poslanie pomáhať druhým. Myslím si, že každá  študentka ošetrovateľstva  pri výbere  svojho povolania musí predovšetkým vedieť, čo táto profesia človeku berie a čo dáva. A musí byť  empatická a obetavá, povedať milé slovo, pohladiť pacientovi dlaň, mať veľké srdce a v ňom kopec lásky. A keď prídu ťažké chvíle, kedy pacient už stráca šancu na uzdravenie, dať dostatok podpory,“ hovorí Mária.

Ocenenie Biele srdce je podľa Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek symbolom starostlivosti, vedomostí a ľudskosti, ktorá napĺňa prácu a ducha ošetrovateľstva. Koncom septembra (25.9.) ho získalo celkovo 31 sestier a pôrodných asistentiek z celého Slovenska. Zo siete nemocníc Svet zdravia si ocenenie okrem Márie Baschierovej odniesla aj Monika Feketeová z dunajskostredskej nemocnice a Radoslava Cifríková z partizánskej nemocnice.

O Márii Baschierovej
Ako zdravotná sestra v zdravotníctve pracuje už 40 rokov. Jej oddanosť k rodnému mestu je taká veľká, že od začiatku svojej profesionálnej kariéry pôsobí v regionálnej nemocnici vo Vranove nad Topľou. Počas uplynulých rokov stála pri zrode mnohých nových klinických ošetrovacích jednotiek vo vranovskej nemocnici.
Je temperamentná, energická a zodpovedná. Kolegyne a kolegov neustále podporuje v profesionálnom raste a podieľa sa na výchove novej generácie sestier. Oduševnene a s pokorou dlhých 15 rokov zastávala funkciu prezidentky Regionálnej komory sestier a pôrodných asistentiek so sídlom vo Vranove nad Topľou.

« späť

aktualizácia: 02.12.2020 | počet zobrazení: 2 567
Počet návštev od 21.02.2008: 4624855
Počet návštev dnes: 982