Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Aj anjeli potrebujú experta na bezpečnosť

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Aj anjeli potrebujú experta na bezpečnosť

Štatistiky hovoria, že až za tretinou smrteľných úrazov u detí do 14 rokov sú dopravné nehody. Pritom používanie obyčajných reflexných viest môže dokázateľne takýmto tragédiám zabrániť. Spoločnosť expert SK sa preto rozhodla darovať materským školám vo Vranove nad Topľou vyše dvesto reflexných vestičiek pre malých anjelov a prispieť tak k zvýšeniu ich bezpečnosti v dopravných situáciách.
„Vhodnou prevenciou a osvetou sa dá zabrániť 30 až 60 percentám úrazov, tie dopravné nevynímajúc. Preto sme sa rozhodli zabezpečiť pre materské školy vo Vranove nad Topľou vyše 200 reflexných vestičiek, aby sa malí anjeli z prechádzky vždy vrátili bezpečne späť,“ hovorí riaditeľ spoločnosti expert SK Pavol Petrovič.
Projekt „expert na bezpečnosť“ pripravila spoločnosť expert SK v spolupráci s miestnou samosprávou. Ešte v lete prerozdelila v Michalovciach, Snine a Humennom do materských škôl vyše 1 000 reflexných viest a v tejto aktivite pokračuje ďalej.
„Vítame ochotu a záujem spoločnosti expert SK o zvýšenie bezpečnosti našich detí v dopravných situáciách. Opatrení, ktoré ju môžu zvýšiť, nie je nikdy dosť,“ uviedol primátor Vranova nad Topľou Ján Ragan.

Rozhodnutie, ktoré škôlky v regióne dostanú reflexné vestičky, prenechala spoločnosť expert SK na samosprávy. „Oni najlepšie poznajú dopravnú situáciu v meste. Verím, že naše vestičky dostanú práve tie deti, ktoré ich najviac potrebujú,“ spresnil Pavol Petrovič. Podľa Analýzy stavu úrazovosti a bezpečnosti detí a mládeže v Slovenskej republike sú chodci vystavení až 14 –násobne nižšiemu riziku vzniku dopravného úrazu v tých krajinách, ktoré zaviedli účinné bezpečnostné opatrenia. Slovensko je podľa Úradu verejného zdravotníctva SR až na 21. mieste v rámci EÚ.
„Ak naša aktivita prispeje čo len malou mierou k zvýšeniu bezpečnosti našich detí na cestách, určite má zmysel,“ uzavrel Pavol Petrovič.

Príčiny dopravných nehôd detí:
• náhle vstúpenie do vozovky – nepozorné správanie sa, nasledovanie vrstovníkov, prechádzanie medzi autami
• vychádzanie na cestu spomedzi zaparkovaných áut
• chôdza po okraji cesty
• prechádzanie bez rozhliadnutia sa – zlý odhad rýchlosti a vzdialenosti
• hra detí na vozovke alebo v jej blízkosti

« späť

Aj anjeli potrebujú experta na bezpečnosť
« » Aj anjeli potrebujú experta na bezpečnosť
Aj anjeli potrebujú experta na bezpečnosť Aj anjeli potrebujú experta na bezpečnosť Aj anjeli potrebujú experta na bezpečnosť Aj anjeli potrebujú experta na bezpečnosť Aj anjeli potrebujú experta na bezpečnosť Aj anjeli potrebujú experta na bezpečnosť Aj anjeli potrebujú experta na bezpečnosť Aj anjeli potrebujú experta na bezpečnosť
aktualizácia: 26.09.2014 | počet zobrazení: 28 172
Počet návštev od 21.02.2008: 4624794
Počet návštev dnes: 921