Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Optimalizácia energetickej náročnosti budovy Základnej umeleckej školy vo Vranove nad Topľou + video

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Optimalizácia energetickej náročnosti budovy Základnej umeleckej školy vo Vranove nad Topľou + video

S cieľom obnoviť mestskú budovu a zároveň vytvoriť podmienky pre dosiahnutie parametrov energeticky úsporného objektu mesto Vranov nad Topľou v tomto období realizuje projekt Optimalizácia energetickej náročnosti budovy základnej umeleckej školy.

Video nájdete tu: https://youtu.be/7oKoLMDXRhI

V rámci rekonštrukcie budovy školy bude zrealizované zateplenie obvodového plášťa, zateplenie časti sokla a zároveň oprava jeho časti, zateplenie stropu, položená bude nová strešná krytina, osadená nová vzduchotechnika v chodbových priestoroch a na 2 nadzemnom podlaží. Zrealizovaná bude výmena nevymenených okien a dverí, nainštalovaný bude nový zdroj tepla a nové rozvody tepla a upravený bude zadný vstup do budovy školy s novou bezbariérovou rampou .

Budova Základnej umeleckej školy vo Vranove nad Topľou bola postavená v päťdesiatych rokoch minulého storočia z materiálov, ktoré boli dostupné pre tú dobu. Preto som rád, že sa nám podarilo získať finančné prostriedky nielen na jej rekonštrukciu, ale aj na jej modernizáciu. Nové rozvody, kotol, celkové zateplenie budovy, či osadenie vzduchotechniky určite zoptimalizujú energetickú náročnosť tejto budovy a zároveň výrazne zlepšia klímu počas vyučovania,“ povedal primátor mesta Ján Ragan.

Výška nenávratného finančného príspevku, ktorý mesto získalo z Ministerstva životného prostredia SR prostredníctvom Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry, je približne 525 000 eur. Celkovo do rekonštrukcie Základnej umeleckej školy vo Vranove nad Topľou bude preinvestovaných vyše 550 000 eur.

« späť

aktualizácia: 02.09.2022 | počet zobrazení: 1 049
Počet návštev od 21.02.2008: 4632781
Počet návštev dnes: 1396