Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Mesto pristúpilo k plneniu opatrení krízového štábu

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Mesto pristúpilo k plneniu opatrení krízového štábu

Na základe prijatých opatrení rozšíreného krízového štábu, ktorý zasadal v stredu 15. 4. 2020 z dôvodu pozitívneho výsledku testu na respiračné ochorenie COVID-19 u občana mesta Vranov nad Topľou, boli testovaní všetci rodinní príslušníci, ktorí bývajú v spoločnej domácnosti s pozitívne testovaným pacientom.

Z celkovo 7 testovaných bolo respiračné ochorenie COVID-19 potvrdené u jednej dospelej osoby a jedného dieťaťa. Z tohto dôvodu budú dnes otestované ďalšie tri osoby, ktoré boli v bezprostrednom kontakte s dospelou osobou, u ktorej bolo potvrdené toto respiračné ochorenie. Testovanie zabezpečí RÚVZ vo Vranove nad Topľou a vykonané bude vo Vranovskej nemocnici n. o. Pre takéto prípady sa na prevoz testovaných občanov vyčlenilo a špeciálne upravené vozidlo mesta, ktorého vodič je vybavený potrebnými ochrannými pomôckami na prevoz testovaných občanov.

Samozrejme aj naďalej oblasť, kde bývajú testované osoby, monitorujú 4 členovia občianskej hliadky a mestská polícia. Pre rodinu, ktorá je v povinnej karanténe, je zabezpečená dodávka potravín a liekov, a to pomocou terénnych sociálnych pracovníkov v súčinnosti s mestskou políciou. Včera, t. j. 16. 4. 2020, boli 2,5 % roztokom Chloraminu B dezinfikované verejné priestory na Cintorínskej ulici, vstupy do bytových domov, oplotenia domov na tejto ulici, autobusové zastávky, mestský mobiliár, vstupy do predaní, priestory v okolí pošty, novinových stánkov a ostatné plochy, kde sa obyvatelia vo väčšej miere stretávajú. Túto dezinfekciu budú zamestnanci odd. verejnoprospešných služieb na exponované miesta aplikovať podľa potreby a počasia.

« späť

aktualizácia: 04.06.2020 | počet zobrazení: 1 942
Počet návštev od 21.02.2008: 4625673
Počet návštev dnes: 540