Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Rekonštrukcia a modernizácia multifunkčnej budovy kultúrneho centra a knižnice vo Vranove nad Topľou

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Rekonštrukcia a modernizácia multifunkčnej budovy kultúrneho centra a knižnice vo Vranove nad Topľou

Slávnostným odovzdaním staveniska sa vo štvrtok 7. septembra 2023 začala rekonštrukcia a modernizácia multifunkčnej budovy kultúrneho centra a knižnice vo Vranove nad Topľou.

Cieľom investičnej akcie je okrem vybudovania moderného kultúrneho centra, v ktorom budú sídliť knižnica s osvetovým strediskom, či podpora kultúrneho a vzdelanostného rozvoja regiónu v odpovedajúcom európskom štandarde, ale aj výstavba multifunkčnej sály s výstavnou sieňou.

Predmetná rekonštrukcia budovy rieši komplexnú rekonštrukciu a modernizáciu budovy Hornozemplínskeho osvetového strediska, v rámci ktorej budú zrealizované dispozičné zmeny v budove, ktoré zahŕňajú aj využitie jestvujúcich podzemných priestorov. V rámci rekonštrukčných prác je naplánovaná kompletná výmena elektrických rozvodov, rozvodov vody, kanalizácie, zmena spôsobu vykurovania, úprava fasády, či strechy. Súčasťou rekonštrukcie je vytvorenie pochôdznych terás a zelených striech. Upravené budú aj parkovacie plochy, zeleň a oddychová časť, chodníky a bezbariérový prístup – lávka nad potôčikom pre peších.

„Rekonštrukciou tejto budovy samosprávny kraj vytvorí takzvané kultúrne centrum, v ktorom budú pôsobiť Hornozemplínska knižnica a Hornozemplínske osvetové stredisko. Dá sa povedať, že tento objekt v posledných rokoch chátral, technický stav budovy nebol dobrý a zároveň nepôsobil esteticky. Touto investíciou v užšom centre mesta pribudne dôstojný kultúrny stánok moderného typu. Mesto v tomto období realizuje rekonštrukciu mestského úradu a následne keď sa zrekonštruuje táto budova, ktorá je v susedstve, dá sa povedať, že toto územie sa zveľadí, zmení svoj charakter, bude reprezentatívne, veľmi príjemné pre občanov. Samozrejme, aj mesto Vranov nad Topľou priloží ruku k dielu. Prispeje úpravou zelene, verejných priestranstiev, chodníkov tak, aby sa celý tento priestor sfunkčnil a aby centrum nášho mesta bolo také, aby občania mali z toho radosť,“ konštatoval primátor mesta a zároveň poslanec Prešovského samosprávneho kraja Ján Ragan.

Celkovo zo zdrojov Prešovského samosprávneho kraja bude preinvestovaných 7,4 milióna eur. Doba realizácie je 24 mesiacov.

« späť

aktualizácia: 18.09.2023 | počet zobrazení: 498
Počet návštev od 21.02.2008: 4629312
Počet návštev dnes: 645