Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

V priemyselnom parku bol zriadený dočasný centrálny sklad s humanitárnou pomocou pre Ukrajinu

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » V priemyselnom parku bol zriadený dočasný centrálny sklad s humanitárnou pomocou pre Ukrajinu

Od dnešného dňa mestská výrobná hala v priemyselnom parku Ferovo slúži ako dočasný centrálny sklad humanitárnej pomoci z okresu Vranov nad Topľou pre Ukrajinu.

„Mestskú výrobnú halu sme ponúkli ako dočasný sklad humanitárnej pomoci pre Ukrajinu, kým v nej nezačne výroba spoločnosti AGORA, ktorá ju má v prenájme. Predpokladáme, že táto hala bude k dispozícii ešte niekoľko mesiacov. Vytvorenie takéhoto skladu sme ponúkli Združeniu miest a obcí Slovenska a dohodli sme sa, že do tejto haly bude uskladnená humanitárnu pomoc vyzbieraná v našom okrese. Následne sa táto pomoc bude distribuovať na Ukrajinu,“ povedal primátor mesta Ján Ragan.

Pre zvoz humanitárnej pomoci z celého okresu na jedno miesto bol vytvorený manuál. Jednotlivý materiál je vytriedený a ukladaný na palety priamo v hale.

„Všetko je nastavené tak, aby sa potraviny nemiešali s nejakým drogistickým tovarom, prípadne so spacími vakmi, dekami, či karimatkami. Toto všetko dobrovoľníci napaletujú, oštítkujú, zabalia do fólie tak, aby tovar mohol byť naložený na kamión a odvezený na Ukrajinu. Chcem poďakovať mestu Vranov nad Topľou, že požičalo halu na uskladnenie tejto pomoci. Celú logistiku zabezpečuje Združenie miest a obcí vranovského regiónu pomocou dobrovoľníkov, ale aj primátorov a starostov obcí nášho regiónu,“ povedal koordinátor materiálnej pomoci pre okres Vranov nad Topľou Ján Fenčák.

Celá táto humanitárna pomoc bude následne hlásená Združeniu miest a obcí Slovenska, ktorá prostredníctvom Ministerstva vnútra SR zabezpečí jej prepravu na Ukrajinu.

„Keďže priestory v parku sú dostatočne veľké, rozhodli sme sa ho po línii ZMOS-U ponúknuť aj ako priestor vhodný na preclenie humanitárnej pomoci preváženej kamiónovou dopravou, ktorá takúto pomoc zváža z celého Slovenska priamo na Ukrajinu. Čiže kamióny, ktoré prevážajú takúto humanitárnu pomoc, budú v spolupráci s finančnou správou a colným úradom v našom parku skontrolované, uzavreté, preclené a následne expedované na hranicu s Ukrajinou.“ uzavrel primátor mesta Vranov nad Topľou Ján Ragan.

« späť

aktualizácia: 15.06.2022 | počet zobrazení: 1 147
Počet návštev od 21.02.2008: 4632736
Počet návštev dnes: 1351