Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Deň učiteľov

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Deň učiteľov

Deň učiteľov Pri príležitosti Dňa učiteľov sa v Dome kultúry vo Vranove nad Topľou dňa 28. 3. 2014 uskutočnila slávnostná akadémia spojená s oceňovaním učiteľov všetkých materských, základných, stredných škôl, ktoré pôsobia v meste Vranov nad Topľou a v jeho regióne. V úvode akadémie sa prítomným prihovoril primátor mesta Ján Ragan.

Z príhovoru primátora vyberáme:„ S príchodom 28. marca, ktorý je v kalendári vyznačený ako Deň učiteľov, akosi častejšie skloňujeme slovo učiteľ. Ktosi múdri na otázku „Kto je učiteľ?“ zaznamenal niekoľko pravdivých vyjadrení. Skúste si na chvíľu zavrieť oči a zamyslieť sa: „Kto je učiteľ?“ Učiteľ je v prvom rade hlavný humanista sveta. Človek, ktorý verí v dobro, múdrosť a plným priehrštím ich denne rozdáva s nádejou, že sa tieto veličiny budú cez jeho žiakov aritmetickým i geometrickým radom šíriť týmto svetom i celým vesmírom. Učiteľ je idealista, ktorý neobmedzene verí, že ľudstvo je možné polepšovať, že je možné vychovávať a vzdelávať tak geniálne nadané deti, ako aj deti s mentálnymi i fyzickými zdravotnými problémami. Učiteľ je jeden z našich prvých a hlavných sprievodcov životom. Má vypestované rozprávkové videnie sveta, v ktorom dobro musí zvíťaziť nad zlom. Inak by svet prišiel o svoju večnú ideu.

Oceňovanie práce pedagógov v kontexte osláv Dňa učiteľov sa stalo v našom meste peknou tradíciou na vyjadrenie vďaky a úcty. Učitelia, ktorých na ocenenie navrhlo vedenie jednotlivých typov škôl, sa podpísali do pamätnej knihy mesta a prevzali ďakovný list za obetavú prácu pri vzdelávaní a výchove mladej generácie v meste Vranov nad Topľou z rúk primátora mesta Jána Ragana. Ocenenie si tento rok prevzalo 46 učiteľov. Zavŕšením milého sviatočného stretnutia bol koncert LEGENDA SHOW, v ktorom vystúpili so známymi hitmi Paľo Vigľaš, Bruno Oravec a Peter Farnbauer.

Deň učiteľov (PDF; 55,9 kB)

« späť

Deň učiteľov
« » Deň učiteľov
Deň učiteľov Deň učiteľov Deň učiteľov Deň učiteľov Deň učiteľov
aktualizácia: 08.04.2014 | počet zobrazení: 32 739
Počet návštev od 21.02.2008: 4624746
Počet návštev dnes: 873