Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

Najčítanejšie

Primátor slávnostne prijal profesora Pavla Sováka

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Primátor slávnostne prijal profesora Pavla Sováka

Primátor mesta Ján Ragan dňa 14. 12. 2015 slávnostne prijal v zasadačke mestskej rady Vranovčana, absolventa vranovského gymnázia, rektora Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach profesora Pavla Sováka s manželkou. Vo svojom príhovore povedal: „Som rád, že môžeme na pôde mesta prijať takéhoto vzácneho človeka. Máme málo ľudí, ktorí takýmto dôstojným spôsobom šíria dobré meno nášho mesta v akademickej obci, ale aj v širokej verejnosti za hranicami nášho mesta, našej krajiny. Medzi uznávanými autoritami sa presadil človek, ktorý vyšiel z nášho mesta, z nášho gymnázia a takémuto človeku sa určite patrí vyznať úctu, rešpekt a slávnostne mu poďakovať, že takto reprezentuje naše mesto a našu školu.“ V závere prijatia sa profesor Pavol Sovák sa podpísal do pamätnej knihy mesta.

Profesor Pavol Sovák dňa 14.7.2015 vyme­novaný prezidentom Slovenskej republiky Andrejom Kiskom za rektora Univerzity Pavla Jozefa Šafárika. Svoj rektorský sľub predniesol na slávnostnej inaugurácii 15. októbra 2015. Je osobnosťou, ktorej skúsenosti využíva rezort školstva v domácom i medzinárodnom meradle. Bol a je členom mnohých vedeckých rád slovenských univerzít a fakúlt a ústavov Slovenskej akadémie vied. Od roku 2006 reprezentuje Slovenskú republiku v medzinárodnej vedeckej diplomacii. Je úspešným riešiteľom mnohých domácich a zahraničných projektov.

Profesor Pavol Sovák je autorom jednej monografie a takmer 80 pôvodných vedeckých prác publikovaných aj v zahraničných časopisoch evidovaných medzinárodnými databázami. Tieto skúsenosti profesora Sováka boli dôvodom, preto ho minister školstva Slovenskej republiky v roku 2010 vymenoval za delegáta SR v poradnom orgáne Európskej komisie pre priority Európskej únie v budovaní jej výskumnej infraštruktúry. Ako sám povedal: „Kvalita vzdelávania a špičkový vedecký výskum je to, čo nám pomôže udržať krok s najlepšími v Európskej únii.“ S hrdosťou vravíme, že je to Vranovčan, iniciatívne stojaci za spoluprácou Univerzity Pavla Jozefa Šafárika a Gymnázia vo Vranove nad Topľou prostredníctvom odborných prednášok a prezentácii vysokej školy. Netreba zabudnúť, že do mesta svojho detstva a mladosti sa často vracia či už k svojim príbuzným, či na svoju školu – gymnázium, kde sa snaží rozvíjať, presadzovať živý kontakt medzi strednou a vysokou školou. V knihe U Vranove bubnujú – Vranov môj, tvoj – náš, ktorú vydalo mesto Vranov nad Topľou napísal: „Vždy sa poteším správe, keď Vranov zažiari, keď sa Vranovčania presadia.“

« späť

aktualizácia: 18.01.2016 | počet zobrazení: 6 302
Počet návštev od 21.02.2008: 4383636
Počet návštev dnes: 1031