Upútavky
Priemyselný park

PRIEMYSELNÝ PARK
INDUSTRIAL PARK

Katalóg investičných ponúk

Interaktívna mapa Vranova n.T.

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

Počasie
Streda 20.02.2019
aktuálne o 14:01
Preva?ne poloobla?no
teplota 6°C
predpoveď na zajtra
Preva?ne poloobla?no
cez deň 8°C / v noci 0°C

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Primátor slávnostne prijal profesora Pavla Sováka

Primátor slávnostne prijal profesora Pavla Sováka

Primátor mesta Ján Ragan dňa 14. 12. 2015 slávnostne prijal v zasadačke mestskej rady Vranovčana, absolventa vranovského gymnázia, rektora Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach profesora Pavla Sováka s manželkou. Vo svojom príhovore povedal: „Som rád, že môžeme na pôde mesta prijať takéhoto vzácneho človeka. Máme málo ľudí, ktorí takýmto dôstojným spôsobom šíria dobré meno nášho mesta v akademickej obci, ale aj v širokej verejnosti za hranicami nášho mesta, našej krajiny. Medzi uznávanými autoritami sa presadil človek, ktorý vyšiel z nášho mesta, z nášho gymnázia a takémuto človeku sa určite patrí vyznať úctu, rešpekt a slávnostne mu poďakovať, že takto reprezentuje naše mesto a našu školu.“ V závere prijatia sa profesor Pavol Sovák sa podpísal do pamätnej knihy mesta.

Profesor Pavol Sovák dňa 14.7.2015 vyme­novaný prezidentom Slovenskej republiky Andrejom Kiskom za rektora Univerzity Pavla Jozefa Šafárika. Svoj rektorský sľub predniesol na slávnostnej inaugurácii 15. októbra 2015. Je osobnosťou, ktorej skúsenosti využíva rezort školstva v domácom i medzinárodnom meradle. Bol a je členom mnohých vedeckých rád slovenských univerzít a fakúlt a ústavov Slovenskej akadémie vied. Od roku 2006 reprezentuje Slovenskú republiku v medzinárodnej vedeckej diplomacii. Je úspešným riešiteľom mnohých domácich a zahraničných projektov.

Profesor Pavol Sovák je autorom jednej monografie a takmer 80 pôvodných vedeckých prác publikovaných aj v zahraničných časopisoch evidovaných medzinárodnými databázami. Tieto skúsenosti profesora Sováka boli dôvodom, preto ho minister školstva Slovenskej republiky v roku 2010 vymenoval za delegáta SR v poradnom orgáne Európskej komisie pre priority Európskej únie v budovaní jej výskumnej infraštruktúry. Ako sám povedal: „Kvalita vzdelávania a špičkový vedecký výskum je to, čo nám pomôže udržať krok s najlepšími v Európskej únii.“ S hrdosťou vravíme, že je to Vranovčan, iniciatívne stojaci za spoluprácou Univerzity Pavla Jozefa Šafárika a Gymnázia vo Vranove nad Topľou prostredníctvom odborných prednášok a prezentácii vysokej školy. Netreba zabudnúť, že do mesta svojho detstva a mladosti sa často vracia či už k svojim príbuzným, či na svoju školu – gymnázium, kde sa snaží rozvíjať, presadzovať živý kontakt medzi strednou a vysokou školou. V knihe U Vranove bubnujú – Vranov môj, tvoj – náš, ktorú vydalo mesto Vranov nad Topľou napísal: „Vždy sa poteším správe, keď Vranov zažiari, keď sa Vranovčania presadia.“

« späť

« predchádzajúci nasledujúci »
aktualizácia: 18.01.2016 | počet zobrazení: 3087

Počet návštev od 21.02.2008: 2839278
Počet návštev dnes: 547
fb