Upútavky
Priemyselný park

PRIEMYSELNÝ PARK
INDUSTRIAL PARK

Katalóg investičných ponúk

Interaktívna mapa Vranova n.T.

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

Počasie
Štvrtok 13.09.2018
aktuálne o 20:01
Preva?ne poloobla?no
teplota 20°C
predpoveď na zajtra
Preva?ne obla?no
cez deň 25°C / v noci 15°C

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Oslava Dňa materských škôl vo Vranove nad Topľou

Oslava Dňa materských škôl vo Vranove nad Topľou

„Tieto malé deti tak vyučujú, že ani nevedia, že sa učili, a celý čas trávia tak, že si myslia, že sa len hrali.“

Mária Terézia Brunswicková

Na základe iniciatívy Slovenského výboru Svetovej organizácie pre predškolskú výchovu (SV OMEP) bol vyhlásený 4. november za Deň materských škôl. Práve 4. novembra 1829 priekopníčka a iniciátorka výchovy detí predškolského veku grófka Mária Terézia Brunswická otvorila na Slovensku prvú detskú opatrovňu.
Dňa 04. 11. 2016 tento sviatok oslavovali aj deti vranovských materských škôl. So svojou radosťou, patrične vyzdobené balónmi, farebnými trsátkami, vlajkami, transparentmi sa sústredili na námestie pre AOC vo Vranove nad Topľou. Po krátkom príhovore vystúpili deti z jednotlivých materských škôl krátkou prezentáciou činnosti, ktorej sa venujú v materských školách. Deti z Okulky tancovali ako zebry, z MŠ Ul. 1. mája sa predviedli ľudovým tančekom. Pekným spevom sa prezentovala MŠ Sídlisko 1. mája a recitáciou MŠ Kukučínova. Pohybové cvičenie predviedli deti z MŠ Juh. video z podujatia: https://youtu.be/2qopoHAiQ8E
Záver tohto milého stretnutia detí vranovských materských škôl patril spoločnej celoslovenskej hymne materských škôl. Aj týmto podujatím pedagogickí zamestnanci a deti predškolského veku dokázali, že materská škola, to nie je len „hranie sa“, ale aj cieľavedomá a systematická výchova a vzdelávanie, na ktoré bude nadväzovať ďalší stupeň vzdelávania detí- základná škola.

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 15.11.2016 | počet zobrazení: 6281

Počet návštev od 21.02.2008: 2747625
Počet návštev dnes: 734
fb