Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Regenerácia vnútrobloku na Lúčnej

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Regenerácia vnútrobloku na Lúčnej

S cieľom zlepšiť kvalitu života obyvateľom Lúčnej, a to revitalizáciou priestoru pri bytových domoch 818 a 819, mesto Vranov nad Topľou sa ešte v roku 2021 zapojilo do výzvy Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, a to predložením žiadosti o nenávratný finančný príspevok na zlepšenie environmentálnych aspektov v mestách a mestských oblastiach.
Táto žiadosť bola začiatkom leta tohto roku mestu schválená, čím naša samospráva získala na realizáciu projektu, čiže na revitalizáciu priestoru vnútrobloku, nenávratný finančný príspevok vo výške približne 583 100 eur. Celkovo v rámci projektu bude preinvestovaných vyše 676 000 eur.
Projekt revitalizácia vnútrobloku na Lúčnej, ktorý mesto Vranov nad Topľou v tomto období začalo realizovať, zahŕňa prestavbu a obnovu existujúceho vnútrobloku pri bytových domoch 818 a 819, opravu existujúceho multifunkčného ihriska, výstavbu nového workoutového a nového detského ihriska pre obyvateľov mesta. „V rámci prestavby a modernizácie vnútrobloku budú odstránené poškodené spevnené plochy, demontovaný pôvodný mobiliár, zrealizovaná príprava podkladu pre nové spevnené plochy, vyhotovené nové spevnené plochy z exteriérovej dlažby a osadený bude nový mestský mobiliár. Takou zaujímavou časťou tohto projektu je, že v priestoroch vnútrobloku bude zrealizovaná aj výsadba približne 100 nových stromov, a to Javor mliečny, Čerešňa vtáčia, Lieska obyčajná, Lipa malolistá a Javor horský,“ povedal primátor mesta Ján Ragan.

« späť

aktualizácia: 05.04.2023 | počet zobrazení: 1 137
Počet návštev od 21.02.2008: 4631263
Počet návštev dnes: 1351