Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Oklamaní občania – to predsa nie je SPAĽOVŇA

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Oklamaní občania – to predsa nie je SPAĽOVŇA

V čase, keď som v našom meste zaregistroval, že do nášho priemyselného parku, ktorý zíva prázdnotou, bude vytvorených konečne aspoň niekoľko pracovných ponúk, vítal som, že to bude vďaka projektu vytvorenia fabričky na likvidáciu elektronického odpadu plazmovou metódou. Ako človek znalý problematiky plazmovej likvidácie akéhokoľvek typu odpadu som túto modernú technológiu resp. technológiu blízkej budúcnosti, uvítal a neskrýval som svoju vnútornú spokojnosť.

Len pre vysvetlenie by som veľmi rád upresnil, čo vlastne plazmová likvidácia odpadov znamená: Plazmová likvidácia je rozklad v uzavretom priestore na jednotlivé prvky, čo príslušnou technológiou umožní ich rozseparovanie a tým ich ďalšie využitie. Predpokladám, že v budúcnosti to bude jediná metóda na likvidáciu neseparovaného odpadu po uzavretí skládok, čo je otázka blízkej budúcnosti.

Mojim hlbokým sklamaním však bolo keď som sa dozvedel, že poslanci mestského zastupiteľstva údajne na svojom poslednom rokovaní zrušili spoluprácu s firmou, ktorá sa likvidáciou elektronického odpadu plazmovou metódou zaoberá. Keď som trošku dôslednejšie prejavil záujem o bližšie informácie, že čo sa vlastne stalo, s údivom som vnímal informáciu, že je to aj vďaka údajnej petícii občanov, iniciovanej niektorými poslancami mestského zastupiteľstva o tom, že petícia bola v zmysle či občania Vranova nad Topľou chcú v meste SPAĽOVŇU alebo nie. Ako občan, ktorý v tomto meste žije viac ako 50 rokov, ako občan, ktorý toto mesto budoval a vlastne celý svoj súkromný aj pracovný život prispôsobil rozvoju tohto mesta vyjadrujem aj takýmto spôsobom svoju vrcholnú nespokojnosť s konaním našich volených zástupcov a dovolím si aj touto cestou poprosiť všetkých, ktorý tieto riadky budete čítať, aby ste verejne alebo akýmkoľvek iným spôsobom vyjadrili svoju nespokojnosť a podporili tých, ktorí túto možnosť obsadenia priemyselného parku obhajujú.

V závere veľmi zodpovedne prehlasujem, že absolútne nejde o žiadnu SPAĽOVŇU a nevyháňajme si serióznych investorov, ktorí ponúkajú čo len jedno pracovné miesto, z nášho mesta.

Jozef Jacko, bývalý riaditeľ Bukózy

« späť

aktualizácia: 16.07.2015 | počet zobrazení: 6 927
Počet návštev od 21.02.2008: 4481798
Počet návštev dnes: 654