Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Mesto začalo so zimnou údržbou ciest a chodníkov

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Mesto začalo so zimnou údržbou ciest a chodníkov

Zamestnanci oddelenia verejnoprospešných služieb Mestského úradu vo Vranove nad Topľou od pondelka 29. 11. 2021 operatívne vykonávajú zimnú údržbu miestnych komunikácií. Ich úlohou je odstránenie, prípadne zmiernenie závad v zjazdnosti a schodnosti komunikácií, spôsobených poveternostnými a klimatickými podmienkami.

„Už uplynulý týždeň, v noci z pondelka na utorok a taktiež počas uplynulého víkendu, sme vykonali prvé výjazdy komunálnej techniky – posypových strojov, pomocou ktorých sme zrealizovali posyp cestných a peších komunikácií, a to soľou a drveným kamenivom. Zároveň priebežne vykonávame manuálne čistenie schodísk, autobusových zastávok, priechodov pre chodcov a chodníkov, ktoré nie je možné vyčistiť komunálnou technikou,“ povedal Ján Fedorňák, vedúci oddelenia verejnoprospešných služieb.

Mesto momentálne spravuje približne 58 km ciest a 64 km chodníkov. Cestné komunikácie sú rozdelené do dvoch okruhov podľa dôležitosti. Prvý okruh zabezpečuje zjazdnosť ciest pre sanitky, hasičov a autobusy. Taktiež do tohto okruhu patria všetky cesty, ktoré sú na kopcoch (Dubník, Okulka, Sídlisko 1. mája, Vinice). Na území mesta sa nachádzajú aj komunikácie, na ktorých vykonáva zimnú údržbu Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja – oblasť Vranov nad Topľou. Do tohto okruhu spadajú komunikácie: Lomnica – smer Kamenná Poruba, Lomnická ulica, Čemernianska ulica, Herlianska ulica, Prešovská ulica, Duklianskych hrdinov, Mlynská a Staničná ulica.

V rámci zimnej údržby boli na Okulke, Sídlisku 1. mája a na Viniciach osadené uzatvárateľné 200 litrové nádoby s posypovou soľou. Tie slúžia obyvateľom týchto lokalít na posyp schodísk, parkovísk alebo chodníkov v blízkosti ich obydlí.

„Najväčším problémom, ktorý sa opakuje každoročne aj napriek upozorneniam, sú zle zaparkované autá, ktoré nám bránia vykonať zimnú údržbu na cestách a chodníkoch. Práve takto zaparkované autá nám neumožňujú zrealizovať údržbu technikou a musíme pristúpiť k manuálnemu čisteniu, čo je zdĺhavé a dokonca v niektorých prípadoch nemožné. Paradoxne tento jav sa viac vyskytuje pri rodinných domoch, kde obyvatelia majú vlastný dvor, a aj napriek tomu parkujú svoje autá na chodníkoch, či na okraji ciest a tým bránia prejazdu techniky. Táto situácia sa každým rokom zhoršuje,“ uviedol Ján Fedorňák.

Aj tento rok je obyvateľom mesta Vranov nad Topľou k dispozícii dispečing zimnej údržby na tel. č. 0901 770 045, ktorý je zriadený v budove bývalého Mestského bytového podniku, a.s.

« späť

aktualizácia: 07.02.2022 | počet zobrazení: 1 110
Počet návštev od 21.02.2008: 4474233
Počet návštev dnes: 405