Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta


Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

PRIEMYSELNÝ PARK
INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

Najčítanejšie

Boj proti diviakom pokračuje

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Boj proti diviakom pokračuje

Na podnet mesta Vranov nad Topľou, ktoré obdržalo od občanov Viníc výzvu na vyriešenie problémov s výskytom diviakov v tejto oblasti, sa dňa 17. 6. 2014 uskutočnilo stretnutie k problematike premnoženia diviačej zveri v intraviláne mesta Vranov nad Topľou. Na tomto rokovaní sa zúčastnili predstavitelia mesta, Okresného úradu – pozemkového a lesného odboru vo Vranove nad Topľou, poľovníckeho revíra a pasienkového spoločenstva Hura. Problém s diviakmi mesto Vranov nad Topľou sa v spolupráci s už spomínanými inštitúciami snažilo riešiť v minulom roku pomocou honu na túto zver, no z dôvodu bohatého zdroja potravy, medziiným aj z domácností, (bioodpad) sa táto zver vracia späť do obytných zón mesta. Z tohto dôvodu počas rokovania boli navrhnuté tieto opatrenia – dočistenie pozemkov, na ktorých sa zdržiava táto zver, od krovín a vysokej trávy, reálne vyhnanie diviakov od obydlí spojené s zorganizovaním spoločnej poľovačky a dlhodobé odlákavanie diviakov na iné miesto. 

Týmto vyzývame všetkých občanov mesta Vranov nad Topľou aby nevytvárali divoké skládky.Naďalej všetci občania mesta Vranov nad Topľou môžu bezplatne využiť služby zberného dvora, ktorý sa nachádza na Topľanskej ulici. Tam môžu mimo vývozných dní odniesť komunálny odpad, alebo iný odpad, či už veľkoobjemový, plasty, sklo, papier, elektrónky, nebezpečný a biologický odpad. Zberný dvor je k dispozícii od pondelka do piatka v čase od 6.00 do 14.30 a v sobotu od 7.00 do 12.00.

« späť

aktualizácia: 25.06.2014 | počet zobrazení: 26 974
Počet návštev od 21.02.2008: 4151382
Počet návštev dnes: 652

Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie