Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Jarná údržba zelene v meste Vranov nad Topľou

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Jarná údržba zelene v meste Vranov nad Topľou

S príchodom slnečného počasia zamestnanci oddelenia verejnoprospešných služieb začali s jarným upratovaním mesta po zimnej sezóne. Po ukončení zimnej pohotovosti, ktorá končí 15. marca, začali so strojovým a ručným čistením mestských cestných a peších komunikácií, z ktorých odstraňovali inertný materiál.

Video nájdete tu: https://youtu.be/QSKZxgOwoPE

Zároveň, v rámci údržby mestskej zelene, do 28. februára, na základe požiadaviek obyvateľov, realizovali výrub drevín, ako aj orez drevín. „Čo sa týka výrubu stromov, v tomto roku bolo prvýkrát toto obdobie skrátené. Po minulé roky trvalo až do konca marca. Orez stromov, takzvaný „na hlavu“, realizujeme na stromoch, lipách, javoroch a pagaštanoch, ktoré sú v blízkosti komunikácií a parkovísk. Tieto typy stromov vylučujú lepkavé tekutiny, ktoré ničia a poškodzujú vozidlá. Jedine takýmto orezom vieme zabrániť korunám stromov zabrániť rásť do šírky a poškodzovať majetok obyvateľov mesta,“ konštatoval vedúci oddelenia Ján Fedorňák.
Okrem orezu a výrezu drevín mesto v tomto období na Lúčnej realizuje výsadbu stromov. „Jedná sa o stromy, ktoré sme vykopali na mestských pozemkoch, zakonzervovali a nechali zakoreniť vo veľkoobjemových kvetináčoch,“ povedal vedúci oddelenia Ján Fedorňák.
Uplynulý rok bolo takto vysadených na Lúčnej päť približne päť metrových stromov. „Keďže sa tento spôsob výsadby stromov osvedčil, v tomto období na Lúčnej vysadíme ďalších dvanásť stromov. Jedná sa o lipy, javory a paulóvnie. Takouto výsadbou hotových stromov ušetríme aj niekoľko tisíc eur, pretože každý z týchto stromov má hodnotu päťsto až tisíc eur,“ konštatoval primátor mesta Ján Ragan.
Od začiatku tohto mesiaca mesto Vranov nad Topľou v rámci údržby zelene v meste začalo s kosbou mestských plôch. Na ich údržbu využíva dva malé komunálne traktory, tri záhradné traktorové kosačky, diaľkovo ovládanú svahovú kosačku a na ručné kosenie deväť krovinorezov. „Doteraz boli pokosené lokality Mlynská ulica, Dubník, časť Sídliska II, Okulka, spodná časť Sídliska 1. mája a centrum mesta. Nasledovať bude horná časť Sídliska 1. mája, Sídlisko I, Juh, Lúčna, Rodinná oblasť a Čemerné,“ uzavrel Ján Fedorňák.

« späť

aktualizácia: 15.06.2022 | počet zobrazení: 998
Počet návštev od 21.02.2008: 4624847
Počet návštev dnes: 974