Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Primátor a poslanci rokovali o rekonštrukcii Hornozemplínskeho osvetového strediska vo Vranove nad Topľou

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Primátor a poslanci rokovali o rekonštrukcii Hornozemplínskeho osvetového strediska vo Vranove nad Topľou

Primátor mesta Vranov nad Topľou Ján Ragan, ako predstaviteľ miestnej samosprávy a zároveň poslanec Prešovského samosprávneho kraja (ďalej PSK), spolu s ostatnými poslancami PSK za okres Vranov nad Topľou, sa v stredu 24. 2. 2021 v priestoroch Hornozemplínskeho osvetového strediska vo Vranove nad Topľou (HZOS) zúčastnil pracovného stretnutia k plánovanej rekonštrukcii tohto zariadenia. Súčasťou rokovania bola prezentácia návrhu pripravovanej štúdie rekonštrukcie HZOS a zároveň v rámci stretnutia sa uskutočnilo prípravné rokovanie spojené s územným a stavebným konaním plánovanej rekonštrukcie.

Ak sa podarí zrealizovať rekonštrukciu budovy Hornozemplínskeho osvetového strediska na území nášho mesta pribudne moderné architektonické dielo, veľmi zaujímavá stavba, ktorá bude dominantou jeho v širšieho centra. Preto som na tomto pracovnom stretnutí deklaroval, že chceme spolupracovať pri realizácii rekonštrukcie tejto budovy, či už pri vysporiadaní okolitých pozemkov, pri stavebnom konaní, či pri vytváraní parkovacích miest. Je potrebné aby sa vytvorili dobré podmienky obe inštitúcie, ktoré tam budú pôsobiť a zároveň aj pre občanov nášho mesta a okresu Vranov nad Topľou, ktorí budú tieto inštitúcie navštevovať,“ skonštatoval primátor mesta Ján Ragan.

V nadväznosti na slová primátora mesta Jána Ragana vo štvrtok 25. 2. 2021 poslanci Mestského zastupiteľstva vo Vranove nad Topľou schválili súhlas so zámerom využitia časti mestskej parcely, z dôvodu rekonštrukcie budovy HZOS a rozšírenia služieb občanom. Tento súhlas je potrebný vypracovaniu projektovej dokumentácie a k vydaniu územného rozhodnutia.

« späť

aktualizácia: 12.04.2021 | počet zobrazení: 1 914
Počet návštev od 21.02.2008: 4625666
Počet návštev dnes: 533