Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Video: Primátor a starostovia vranovského regiónu sa stretli s predsedom Národnej rady Slovenskej republiky a jej poslancami

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Video: Primátor a starostovia vranovského regiónu sa stretli s predsedom Národnej rady Slovenskej republiky a jej poslancami

V pondelok 11. októbra mesto Vranov nad Topľou navštívil predseda Národnej rady Slovenskej republiky Boris Kollár a poslanci Peter Pčolinský a Jozef Lukáč. Hlavnou témou rokovania bola pripravovaná optimalizácia nemocníc na území Slovenska, ako aj reforma súdnictva.

Video nájdete tu: https://youtu.be/dkikIxsYAtM

„Spolu s predsedom a poslancami národnej rady sme navštívili Vranovskú nemocnicu n. o. a prejednali sme aj otázku rušenia súdu v našom meste, okrese. Zloženie delegácie, ktorá navštívila naše mesto, dáva predpoklad, že vzniknutá situácia okolo nemocnice a súdu sa môže otočiť k lepšiemu. Predseda parlamentu na stretnutí prisľúbil, že autoritou svojej funkcie, ale aj ako koaličný partner, sa zasadí zato, aby nemocnica, ako aj okresný súd v našom meste, okrese, zostali v takej forme, v akej boli doteraz. Zároveň, v rámci rokovania som predsedu informoval aj o momentálne realizovaných investičných projektoch, o projektoch, ktoré pripravujeme v nasledujúcom období v našom meste a o celkovej situácii v samospráve na Slovensku.“ povedal primátor mesta Ján Ragan.

Predseda parlamentu Boris Kollár počas stretnutia s primátorom a starostami vranovského okresu konštatoval, že vláda má vo svojom programovom vyhlásení jasne napísané, že bude podporovať regióny a bojovať proti ich vyľudňovaniu. Podľa jeho slov rušenie súdov a pripravovaná optimalizácia nemocníc sú krokmi, ktoré práve to spôsobia.

„Tu u vás v okrese nemocnica zamestnáva približne 500 ľudí. Všade, kde som v poslednom čase bol, v Snine, vo Svidníku, či vo Zvolene, je to najväčší zamestnávateľ v okrese. To, čo vytvárame, myslím tú dvojročnú neistotu, spôsobuje jednu situáciu. Zdravotníci odchádzajú preč, idú mimo svoj región, dokonca mimo Slovenska, do Čiech, Veľkej Británie, Nemecka. Riaditelia nemocníc z dôvodu vzniku tejto neistoty nevedia udržať svoj personál. Čiže vzniká destabilizácia, my týmto destabilizujeme celý región. Vo vyhlásení vlády sme deklarovali, že budeme podporovať regióny a tieto návrhy idú práve proti nim. To znamená, že nemôžeme robiť reformy z pera od Bratislavy, treba ísť do regiónov. Preto som sa rozhodol navštíviť každú jednu nemocnicu, ktorej sa pripravovaná optimalizácia týka. Doteraz každá nemocnica, ktorú som navštívil, je v zisku. V každom jednom dotknutom okrese som počul, neberte nám nemocnicu a práve preto túto optimalizáciu nepodporíme. Rovnako našu podporu nebude mať ani reforma súdnictva, čiže nepodporíme ani zrušenie Okresného súdu vo Vranove nad Topľou,“povedal predseda NRSR Boris Kollár.

« späť

aktualizácia: 09.11.2021 | počet zobrazení: 6 398
Počet návštev od 21.02.2008: 4478719
Počet návštev dnes: 573