Upútavky
Priemyselný park

PRIEMYSELNÝ PARK
INDUSTRIAL PARK

Katalóg investičných ponúk

Interaktívna mapa Vranova n.T.

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

Počasie
Sobota 16.02.2019
aktuálne o 20:01
Jasno
teplota 2°C
predpoveď na zajtra
Preva?ne poloobla?no
cez deň 9°C / v noci -1°C

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Mesto získalo finančné prostriedky z PSK

Mesto získalo finančné prostriedky z PSK

V pondelok (20.6.) zastupiteľstvo Prešovského samosprávneho kraja schválilo pridelenie dotácií mestám, obciam, tretiemu sektoru a neziskovým organizáciám v Prešovskom kraji v programoch šport, kultúra a sociálne služby. Finančné prostriedky vo výške 434 000 eur poslanci rozdelili na základe predložených 420 žiadostí v zmysle VZN č. 15/2008 o poskytovaní dotácií z vlastných príjmov Prešovského samosprávneho kraja.
Do výzvy PSK sa zapojilo aj mesto Vranov nad Topľou žiadosťou o dotáciu vo výške 5000 eur v rámci programu kultúra a to na zakúpenie a osadenie umeleckého diela „Hesperid“. Dielo, ktorého autorom je Erik Eštok, má mesto bezplatne zapožičané a je umiestnené na námestí vo fontáne. Na jeho kúpu zastupiteľstvo PSK mestu schválilo dotáciu vo výške 4 560 eur.
Žiadosť o dotáciu v rámci programu šport podalo aj Centrum voľného času vo Vranove nad Topľou, ktorého zriaďovateľom je mesto a to na Modernizáciu športoviska v RO Domaša – Dobrá. Existujúce ihrisko (doteraz využívané najmä na futbal) plánuje jednoduchými úpravami prispôsobiť na realizáciu rôznych športov. V rámci toho chce zakúpiť a osadiť dva basketbalové koše, zrovnať a spevniť celý povrch ihriska a oplotiť ho ochranným pletivom.
Realizáciou projektu chce zvýšiť kvalitu poskytovaných možností na športovanie verejnosti, najmä detí a mládeže, vytvoriť nové zmodernizované viacúčelové športovisko vhodné na realizáciu viacerých druhov športov. Vo svojej žiadosti centrum požadovalo dotáciu vo výške 5 000 eur. Poslanci PSK schválili na realizáciu projektu 3 000 eur. Oba projekty mesto Vranov nad Topľou dofinancuje z vlastných prostriedkov mesta.

« späť

aktualizácia: 08.07.2016 | počet zobrazení: 1874

Počet návštev od 21.02.2008: 2836382
Počet návštev dnes: 494
fb