

Kód projektu: WTSL.02.03.00–84–215/10
Zdroj spolufinancovania: Projekt je spolufinancovaný z Európskeho Fondu Regionálneho Rozvoja v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko – Slovenská republika 2007–2013.
Celková hodnota projektu spolu: 354 050,00 €
Výška poskytnutého príspevku (Európsky fond regionálneho rozvoja, Štátny rozpočet SR) pre vedúceho partnera Mesto Humenné: 135 983,00 €
Čas trvania a obdobie realizácie projektu: 18 mesiacov (04.2011 – 09.2012)
Žiadateľ a vedúci partner: Mesto Humenné – jeho úloha je koordinovať spoluprácu miest, riadiť v mene siete informačno-propagačnú politiku a realizovať aktivity naplánované v projekte.
Partneri projektu: 12 z toho z Poľska – 8, zo Slovenska – 4:
Združenie Euroregión Karpaty Poľsko so sídlom v Rzeszowe, Mesto Przemysl Mesto Przeworsk Mesto Lesko Mesto Jaslo Mesto Ustrzyki Dolne Mesto Jaroslaw Mesto Boguchwala
Združenie Karpatský Euroregión Slovensko-Sever so sídlom v Prešove Mesto Snina Mesto Vranov nad Topľou Mesto Medzilaborce
Hlavným cieľom projektu je: posilnenie a profesionalizácia spolupráce karpatských miest vytvorením inovatívnej platformy spolupráce Siete miest Karpatského Euroregiónu. Realizácia tejto aktivity je nevyhnutná pre vytvorenie teritoriálnej štruktúry spolupráce mestských centier poľsko-slovenského pohraničia orientovanej na sociálno-hospodársky rozvoj a posilnenie spolupráce v prospech politiky rastu a zlepšovania kvality života obyvateľov zapojených miest.
Projekt bude realizovaný v 3 etapách:
Etapa I. Architekti (04. – 09.2011): sústredí sa na mobilizáciu zdrojov projektu s cieľom pripraviť metodológiu ďalšieho rozvoja siete a architektúru systému teleinformačnej spolupráce, tzv. SMEK-int. V rámci tejto etapy bude pôsobiť tzv. „výskumná skupina“ zložená z predstaviteľov miest a odborníkov. Zároveň bude zorganizované úvodná medzinárodná konferencia zameraná na rozvoj spolupráce miest na poľskej a slovenskej strane.
Etapa II. Budovatelia (10.2011 – 03.2012): budú prebiehať pravidelná stretnutia „výskumnej skupiny“ a „monitorovacieho výboru“, odborníci pôsobiaci v rámci „Siete Miest“ budú tvoriť výskumy a analýzy zamerané na rozvoj spolupráce medzi mestami v „Siete“. Počas druhej etapy bude zakúpené vybavenie, odovzdaná aplikácia SMEK-int a výsledky objednaných výskumov a analýz. Budú tiež vydané informačno-propagačné materiály zamerané na prezentáciu spolupráce miest a propagácie jednotlivých partnerov zapojených do projektu.
Etapa III. Užívatelia (04.-09.2012r.): spustenie systému „SMEK-int” (internetový a telekonferenčný modul), organizácia 5 telezasadnutí venovaných oblastiam spojeným s rozvojom miest, ktorých sa budú na diaľku zúčastňovať predstavitelia partnerov. Budú tiež vedené školenia pre partnerov a predstaviteľov miest pozvaných k spolupráci v oblasti využívania systému SMEK–int. 3.Etapa sa končí záverečnou konferenciou, počas ktorej bude iniciatíva SMEK a aktivita systému SMEK-int prezentovaná pozvaným vedúcim predstaviteľom miest – budúcich partnerov siete.