Turistické trasy

Vitaj, turista, na vrchu Makovica, vo výške 981,4 m n.m.

Turistické chodníky horskej skupiny vrchov Makovica

Keď si už meral neľahké chodníky v pote tváre až tu, tak vedz, že vrch Makovica má svojich len o málo menších, ale pekných susedov. Na severozápadnej strane je to Menší vrch 949,9 m n.m. za, ktorým sa skrývajú vrchy Lipová 835,6 m n.m. a Ordánky 704,8 m n.m.

Ak sa vydáš po červenej turistickej značenej ceste práve na severozápad (vľavo po červenej) po dobrej polhodinke nájdeš na Menšom vrchu nový turistický značený chodník zelenej farby, ktorý Ťa privedie na nezvyčajnú vyhliadku zo Zbojníckej skaly. Ak sa rozhodneš po nej zostúpiť až do Juskovej Voli, odmena Ťa neminie na vrchu Rokytova 666 m n.m v podobe krásneho panaromatického výhľadu na všetky vrchy horskej skupiny vrchov Makovica, ale najprv prejdeš tajuplné Zbojnícke chyžky.

Ak však nevyužiješ zostup po zelenej turistickej značke a budeš pokračovať červenou cez Lipovu a Ordánky, po krátkom zostupe z Ordánok prídeš do sedla Laš nad Zamutovom.

Ak sa však obrátiš na juhovýchod (doprava po červenej), budeš mať dve možnosti. Buď sa vydáš z Makovice novým modro značeným turistickým chodníkom do malého sedielka pod Makovicou (cca 10 min) alebo nastúpiš na červenú turistickú značenú cestu, ktorá Ťa privedie na Zajačí kameň 896,3 mn.m. a ďalej k Čerchline 809,7 m n.m, odkiaľ sa po dobrej hodinke pohodlnej chôdze dostaneš cez vrch Vyžník 809,1 m n.m. až do Herlianskeho sedla nad Banským.

Ak sa rozhodneš pre modrú turistickú značenú cestu, tak tá Ťa pohodlne zvedie cez Jasovú skalu 583 m n.m. až do Juskovej Vole, ale ešte predtým Ti ponúkne možnosť odbočiť na žltú turistickú značenú cestu, ktorá Ťa vovedie do skalného mesta Pod Parjakovou a odtiaľ bezpečne do Juskovej Vole.

Prajeme Ti vždy jasné nebo nad hlavou a suchú cestu pred sebou po upravených turistických chodníkoch horskej skupiny vrchov Makovica.

Turisti z Juskovej Vole a Vranova n.T.

« späť

Záber z vyhliadky Rokytova 666 m.n.m.
« » Záber z vyhliadky Rokytova 666 m.n.m.
Záber z vyhliadky Rokytova 666 m.n.m. Pohľad na Makovicu z Rokytova
aktualizácia: 07.10.2008 | počet zobrazení: 46 072
Počet návštev od 21.02.2008: 4624853
Počet návštev dnes: 980