Upútavky
Priemyselný park

PRIEMYSELNÝ PARK
INDUSTRIAL PARK

Katalóg investičných ponúk

Interaktívna mapa Vranova n.T.

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

Počasie
Utorok 22.01.2019
aktuálne o 20:01
Preva?ne obla?no
teplota -5°C
predpoveď na zajtra
Preva?ne zamra?en?
cez deň -2°C / v noci -9°C

« späť
Kultúra » Archív kultúrno-spoločenských podujatí » 2010 » SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE SOKOLOVNE

SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE SOKOLOVNE

Dňa 27.9.2010 sa konalo slávnostné otvorenie sokolovne – špecializovanej haly na džudo, gymnastiku, či iné úpolové športy. Slávnostného otvorenia sa zúčastnil primátor mesta Tomáš Lešo, poslanci MsZ i iní významní hostia. Pozvanie prijal i František Chmelár, prezident Slovenského olympijského výboru, ktorý, ako sám povedal, nebol v meste Vranove už 32 rokov. Ďalšími hosťami boli Ján Ragan, podpredseda PSK, Vladimír Miller, viceprezident Slovenského olympijského výboru pre mládež, Andrej Krišanda, starosta Sokola na Slovensku, Milan Mikuš, starosta východoslovenskej sokolskej župy, Ján Krišanda, predseda Slovenského zväzu judo a iní predstavitelia. Investorom haly je Východoslovenská sokolská župa Jána Kollára vo Vranove nad Topľou, ktorej vedenie odsúhlasilo použitie finančných prostriedkov na tento účel. Organizácia Sokol bola založená za účelom udržiavania a zveľaďovania zdravia a telesnej zdatnosti, preto aj táto aktivita je smerovaná k zvýšeniu možností detí a mládeže cvičiť a tak si budovať pevný základ k upevneniu zdravia a fyzických predpokladov k ďalšiemu napredovaniu.
Hala sa nachádza pri Základnej škole Juh, kde je zriadené školské stredisko záujmovej činnosti zamerané na džudo. Východoslovenskej sokolskej župe bolo nápomocné aj mesto Vranov nad Topľou a poslanci MsZ, nakoľko súhlasili s prenájmom mestského pozemku župe na dobu 30 rokov.
Či už pri budovaní haly, alebo pri zorganizovaní slávnostného otvorenia pomohli sponzori, starší džudisti, rodičia a tréneri. Všetkým tým, ktorí akoukoľvek formou pomohli, patrí vďaka.

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 11.01.2011 | počet zobrazení: 24013

Počet návštev od 21.02.2008: 2819563
Počet návštev dnes: 642
fb