Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Otázky a odpovede

« späť
Otázky a odpovede

Vážení návštevníci webových stránok mesta Vranov nad Topľou.

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Neviete, ako a kde vybaviť konkrétnu záležitosť?

Napíšte svoju otázku v priloženom formulári a v čo najkratšom čase uverejníme, v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti, odpoveď. Odpovede sú uverejňované v poradí podľa dátumu prijatia otázky.

Rubrika Otázky a odpovede nie je zriadená na základe zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám a ani ju nenahrádza. Je to služba nad rámec zákona, ktorej cieľom je vychádzať v ústrety občanom a uľahčiť ich prístup k niektorým odpovediam.

Prosíme vás o slušnú formuláciu vašej otázky. Obsah tejto stránky by mal rešpektovať vzájomnú ústretovosť a toleranciu. Provokácie, hanobenie a urážky budú ignorované a príspevky s uvedeným obsahom nebudú publikované, alebo budú redakčne skrátené. Táto rubrika tiež neslúži na opakovanú vzájomnú diskusiu.

Položením otázky jej autor zároveň udeľuje súhlas Mestu Vranov nad Topľou na zverejnenie svojho mena a priezviska. Mesto Vranov nad Topľou si vyhradzuje právo neuverejňovať a neodpovedať na anonymné otázky.

Pre úspešné odoslanie formulára je potrebné vyplniť polia označené hviezdičkou (*).

Vaša otázka zo dňa 21.06.2018, Jana Homzová

Dobrý deň, pri stanici kde vchádzajú autobusy v tom malom parku aj pri Bille je veľmi veľa malých odpadkov. Vôbec to nevyzerá reprezentatívne. Chcem sa spýtať dalo by sa s tým niečo urobiť?

Ďakujem.

Naša odpoveď zo dňa 26.06.2018

Dobrý deň, uvedené miesta boli vyčistené a sú aj v pravidelných intervaloch upratované. Po dohode s vlastníkom pozemku (SAD Humenné) skúsime zabezpečiť osadenie smetných košov v tejto oblasti.

Mgr. Eva Fedorňáková, hovorkyňa mesta


Vaša otázka zo dňa 16.06.2018, Zuzana Štefanová

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, či matričný úrad vydáva dokumenty ( rodný a sobášny list,vypis z reg.trestov) v anglickom jazyku. Bývam v zahraničí a potrebujem rodný list v anglictine original s apostile. Dakujem za odpoveď. Zuzana

Naša odpoveď zo dňa 19.06.2018

Dobrý deň,

matričné úrady zatiaľ matričné doklady (rodný list, sobášny a úmrtný list) v iných jazykoch nevydávajú. Slovenský občan žijúci v zahraničí si slovenský matričný doklad aj výpis z registra trestov vybaví prostredníctvom veľvyslanectva SR v danej krajine, kde požiada o vystavenie daného dokladu aj dokladu s apostillou. Ten je nutné dať preložiť do anglického jazyka v danej krajine.

Ing. Gabriela Valčová, matrika


Vaša otázka zo dňa 05.06.2018, Tereza Džamová

Chcem sa opytat,ci by sa nemohli nasadit stromy za lavickami pred AOC,nakolko v lete sa tam neda sediet,nikde nieje tien.Stromy a zelen aj ochladzuju vzduch,nakolko v meste,kde je samy beton je teplota podstatne vyssia.Celkovo v meste by sa mohlo vysadit viac stromov,krikov a zekene.

Naša odpoveď zo dňa 07.06.2018

V rámci 3. etapy úpravy centra mesta boli presadené niektoré dreviny z tejto časti mesta práve do Vami navrhovaného miesta pred budovou AOC a spomínanou úpravou pribudne po dokončení aj v tejto časti centra mesta celkovo viac novej zelene.

Ing. Marcel Kopčo, referát výstavby, dopravy a ŽP


Vaša otázka zo dňa 08.04.2018, jaroslava

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, kedy budú upratané konáre z parkoviska pred blokom X2, ktoré tam nechali robotníci, ked likvidovali stromy, ktoré boli spadnuté po búrke, ide totiž jar a konáre zarastú trávou a nebude možné potom pokosiť uvedené miesto

Naša odpoveď zo dňa 20.04.2018

Dobrý deň,

uvedené konáre by už mali byť upratané.

Mgr. Eva Fedorňáková, hovorkyňa mesta


Vaša otázka zo dňa 14.03.2018, Františka Š.

Trávnatá plocha oproti vstupu do lekárne Jozef /za budovou JMF kde je LSPP/ je neuveriteľne znečistená odpadkami. Ak by bolo možné nasmerovať tam pracovníkov VPP a vyčistiť to, pomohlo by to skultúrneniu prostredia v našom meste.

Naša odpoveď zo dňa 16.03.2018

Dobrý deň,

uvedená plocha a aj blízke okolie bolo 15.3.2018 vyčistené pracovníkmi VPP.

Mgr. Eva Fedorňáková, hovorkyňa mesta


Vaša otázka zo dňa 18.02.2018, Simona Piskorova

Dobrý večer chcela by som sa informovať ohľadom mojej dcérky v máji bude mať 3 roky chcela by som sa spýtať či beriete aj také malé deti na folklórne tance, že aký je tam postup. ďakujem

Naša odpoveď zo dňa 19.02.2018

Dobrý deň,

v tejto veci musíte kontaktovať priamo detské folklórne súbory pôsobiace na území mesta: Cifroško, Ďatelinka alebo Lipovček.

DFS Cifroško: ZŠ Sídlisko II 1336, 09301 Vranov n.T., +421903974658, cifrosko@cifrosko.sk

DFS Ďatelinka: ZŠ Lúčna 827/26, 09301 Vranov n.T., +421574463626, skola@zslucnavt.edu.sk

DFS Lipovček: Kvetná 836, 093 03 Vranov n.T., +421907913076, jencomiroslav@gmail.sk

Mgr. Eva Fedorňáková, hovorkyňa mesta


Vaša otázka zo dňa 15.02.2018, Miško Hlinik

Dobry den chcel by som sa opytat či na Okulke pod prvou vodarkou sa každy den reže večšie množstvo agatov či ty romovia maju povolenie na vyrub.

Naša odpoveď zo dňa 19.02.2018

Dobrý deň,

výrub drevín na Okulke za bytovými domami X1 a X2 bol realizovaný z dôvodu, že pri snežení došlo zlomeniu a vyvráteniu stromov. Tieto boli následne odstránené.

Ing. Marcel Kopčo, referát výstavby, dopravy a ŽP


Vaša otázka zo dňa 12.02.2018, Patrik Gorol

Dobrý deň chcem sa opýtať či tu vo Vranove je automat bitcoin??

Naša odpoveď zo dňa 14.02.2018

Dobrý deň,

v našom meste sa takýto automat nenachádza, najbližší by mal byť v Košiciach.

Mgr. Eva Fedorňáková, hovorkyňa mesta


Vaša otázka zo dňa 07.01.2018, Jozef Vravec

Dobrý deň. Chcem sa spýtať,či by nebolo možné zriadiť jedno parkovacie miesto pre motorové vozidla s parkovacím preukazom ZŤP vedľa budovy Slovenskej pošty,tesne vedľa vjazdu ku kostolu Bazilika Minor vo Vranove nad Topľou.Veľmi by ste tým pomohli osobám ZŤP,ktorí chodia na poštu.Je tam veľmi ťažko zaparkovať.Ďakujem.

Naša odpoveď zo dňa 17.01.2018

Dobrý deň,

oslovili sme Rímskokatolícku farnosť ako vlastníka parcely a požiadali sme o súhlas k vyznačeniu parkovacieho miesta pre ZŤP. Čakáme na ich stanovisko. V prípade súhlasu vyznačíme jedno parkovacie miesto pre ZŤP v jarných mesiacoch pri obnove vodorovného dopravného značenia v meste.

Ing. Kamila Ilečková, referát výstavby a dopravy


Vaša otázka zo dňa 02.01.2018, Mgr. Alena Jurková

Dobrý deň chcela by som sa opýtať, či je v poriadku, že obyvatelia okresu Vranov nad Topľou musia cestovať ohľadom zubnej pohotovosti do Humenného. To tu vážne nemáme na mestskom úrade nikoho,kto by sa zaujímal o potreby obyčajných ľudí? Samozrejme táto otázka ako predpokladám bude zaradená ako hanobenie a nebude na ňu zodpovedané. Ďakujem za odpoveď.

Naša odpoveď zo dňa 22.01.2018

Dobrý deň,

zubná lekárska pohotovosť v meste Vranov nad Topľou bola presunutá na základe žiadosti lekárskej komory stomatológov a na základe rozhodnutia krajského lekára. Toto rozhodnutie nespadá do kompetencie mesta Vranov nad Topľou.

Mgr. Eva Fedorňáková, hovorkyňa mesta


Vaša otázka zo dňa 03.12.2017, Anita Kľučarová

Dobrý deň, zaujímalo by ma, či pozemná komunikácia pred nemocnicou je v správe mesta a či mesto neplánuje podniknúť nejaké kroky, ako napr. vybudovať semafor, na zvýšenie bezpečnosti chodcov, nakoľko je počet motorových vozidiel v oboch smeroch úctyhodný. Ďakujem

Naša odpoveď zo dňa 17.01.2018

Dobrý deň,

miestna komunikácia pred nemocnicou je v správe mesta. Mesto v tejto časti vzhľadom ku komplikovanej dopravnej situácie uvažuje so zadaním vypracovania projektovej dokumentácie pre riešenie dopravy v tejto časti. Následne podľa finančných prostriedkov a schválením poslancami mestského zastupiteľstva aj s realizáciou.

Ing. Kamila Ilečková, referát výstavby a dopravy


Vaša otázka zo dňa 01.12.2017, Barbora Hricová

Dobrý deň,

je potrebné Vám nahlásiť zmenu otváracích hodín v prevádzke, ak plánujem mať otvorené aj nedele v decembri (doteraz otvorené PON – Piatok).

Ak áno, čo k tomu potrebujem?

Ďakujem za odpoveď.

Naša odpoveď zo dňa 04.12.2017

Dobrý deň,

áno, musíte si splniť oznamovaciu povinnosť. Tlačivo a ďalšie potrebné informácie nájdete na našom webe v sekcii „Ako vybaviť“, pod položkou Predajný a prevádzkový čas – schválenie alebo zmena , alebo sa môžete po tlačivo zastaviť v kancelárii prvého kontaktu na mestskom úrade. V tlačive zakrúžkujte bod č.2 a vyplnené, podpísané tlačivo odovzdajte na podateľni, alebo v kancelárii prvého kontaktu.

Ing. Peter Michalov, referát mestského majetku a podnikania


Vaša otázka zo dňa 28.11.2017, Marian Marcinko

Dobry den, prosim Vas o informaciu, ci je mozne na MsU vo Vranove n/Toplou overit podpis. Ak ano, na ktorom oddeleni, v ktorom case a aka je cena za overenie jedneho podpisu. Daujem

Naša odpoveď zo dňa 28.11.2017

Dobrý deň,

áno, v kancelárii prvého kontaktu na prízemí MsÚ si môžte dať overiť podpis. Cena za overenie jedného podpisu je 1,50€. Ďalšie potrebné informácie nájdete na našom webe v sekcii Ako vybaviť

Mgr. Eva Fedorňáková, hovorkyňa mesta


Vaša otázka zo dňa 01.11.2017, Mária Drabbová

Dobrý deň.

Prosím o informáciu, či sa mesto zaoberá otázkou revitalizácie priestoru pri pamätníku na Námestí slobody, a spolu s ním aj verejných toaliet.

Ďakujem.

Naša odpoveď zo dňa 02.11.2017

Dobrý deň,

mestské zastupiteľstvo 5. 10. 2017 schválilo návrh a financovanie revitalizácie tejto časti mesta. V rámci tejto stavby sa upraví miestna komunikácia na Ulici M. R. Štefánika, zrealizujú sa spevnené plochy s cyklistickým chodníkom. Nosnými prvkami 3. etapy budú pamätník SNP s navrhovanou upravenou plochou v centrálnej časti územia a navrhovaná symbolická náznaková rekonštrukcia obrysu Kostola svätého Štefana v parku pri pamätníku. Súčasťou sú aj architektonické prvky, ktoré dotvoria námestie z hľadiska funkčnej náplne, kompozično-estetického pôsobenia a orientačného významu – svietidlá /uličné a parkové lampy/, picia fontánka, lavičky, koše, stojan na bicykle.

Mgr. Eva Fedorňáková, hovorkyňa mesta


Vaša otázka zo dňa 22.09.2017, Jaroslav Malik

Dobre ráno prajem Chcel by som sa informovať aké doklady by som potreboval ak chceme skolaudovať rodinný dom . Hľadám informácie na vašej webovej stránke ale nič tám konkrétne nenájdem . Napríklad aké tlačivo potrebujem atd . Ďakujem S pozdravom Jaroslav Malik

Naša odpoveď zo dňa 29.09.2017

Dobrý deň,

na náš web sme do sekcie " Ako vybavit " doplnili základné informácie potrebné ku kolaudácii rodinného domu.

Ing. Marek Voľanský, referát informatiky


Vaša otázka zo dňa 09.07.2017, Patrik Roháč

Kde nájdem program letného kina?

Naša odpoveď zo dňa 11.07.2017

Dobrý deň, program nájdete na webe MsDK vo Vranove n.T. : http://kulturavranov.sk/#…

Mgr. Eva Fedorňáková, hovorkyňa mesta


Vaša otázka zo dňa 28.06.2017, Viera Šurinová

prečo nie je zapnutá fontána pri Základnej škole Lúčna , keď sú teraz horúčavy ,vo všetkých mestách kde majú fontány sú zapnuté iba vo Vranove na sídlisku nie je už tak presne neviem ale jeden rok dozadu určite nebola zapnutá . Keď nemôže byť zapnutá fontána tak polievajte cestu mi na sídlisku sa máme asi upiecť pri vyasfaltovaných plochách.

dňa 28.06.2017 Šurinová

Naša odpoveď zo dňa 30.06.2017

Dobrý deň,

v tomto období je pripravovaná revitalizácia celého námestia pred Základnou školou na Lúčnej. Začiatok úpravy námestia na oddychovú zónu (výsadba zelene, celková úprava plôch pred ZŠ) je naplánovaný mesiac júl.

Mgr. Eva Fedorňáková, hovorkyňa mesta


Vaša otázka zo dňa 01.05.2017, Aneta Pisarčíková

Dobrý deň. Dcérka chodí do materskej škôlky v Čaklove. Škôlka je cez letné prázdniny zatvorená. Riešime problém kam ju dať cez prázdniny, nakoľko obaja s manželom pracujeme. Bolo by možné aby chodila cez prázdniny do škôlky vo Vranove? Vedeli by ste mi poradiť. Ďakujem za odpoveď

Naša odpoveď zo dňa 03.05.2017

Dobrý deň,

počas letných prázdnin riešime umiestnenie detí predovšetkým v rámci materských škôl zriadených na území mesta t. j. v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Vranov nad Topľou. V ojedinelých až výnimočných prípadoch, ak to umožnia kapacitné možnosti, môžeme vyjsť v ústrety rodičom, ktorých deti navštevujú MŠ v zriaďovateľskej pôsobností inej obce. Rodič však musí zaplatiť mesačný príspevok na prevádzku MŠ vo výške 9€ + náklady na 1 dieťa MŠ, ktoré mesto dostáva z podielových daní vo výške 70,00€, t.j. spolu 79€/mesiac.

PaedDr. Mariana Lapčáková, vedúca oddelenia školstva


Vaša otázka zo dňa 25.04.2017, Marcela Mražíkova Holoďáková

Dobrý deň , pracujem vo firme M.I.S pri Tescu,dalo by sa nejakým spôsobom osvetliť prechod pre chodcov nakoľko je tam malo svetla a to hlavne v skorých ranných hodinách ,pripadne ak by sa dalo nejako vymyslieť osvetlenie, nakoľko sa tu stala už nejedna situácia, kedy auto alebo autobus nabral zenu idúcu do práce. Ďakujem

Naša odpoveď zo dňa 27.04.2017

Dobrý deň, čo sa týka komunikácie pri M.I.S., táto nie je mestská, ale v správe ju má Slovenská správa ciest, preto mi nemôžeme túto cestu osvetľovať, je potrebné sa obrátiť priamo na nich.

Ing. Vlasta Štefániková, vedúca oddelenia výstavby, dopravy a územného rozvoja


Vaša otázka zo dňa 28.03.2017, juraj

Zaujimalo by ma , koľko ľudí je zamestnanych na VPP v meste. Dakujem

Naša odpoveď zo dňa 24.04.2017

Dobrý deň,

momentálne je 122 ľudí na menšie obecné služby od 01.04.2017 do 30.06.2017 a 25 ľudí na aktivačné práce od 10.04.2017 do 30.09.2017.

Mária Kentošová, referát organizačný a služieb občanom


Počet návštev od 21.02.2008: 4627992
Počet návštev dnes: 484