« späť
Oddych, rekreácia, voľný čas » Oddych pri vode » Domaša » Rekreačné strediská

Rekreačné strediská

Rekreačné stredisko Dobrá

Stredisko Dobrá ponúka návštevníkom možnosť celoročnej rekreácie. Nachádza sa v zátoke na západnom brehu Domaše. Scenéria okolo priehradného jazera je jednou z najkrajších. Služby poskytuje viacero ubytovacích a stravovacích zariadení. Je tu možnosť stanovania a kempovania. K dispozícii sú plážové a detské oddychové ihriská. Dobrá je východiskom turistických značkových chodníkov. Milovníci turistiky a hubárčenia si prídu na svoje pri prechádzkach po lesných pahorkoch a chrbtoch lemujúcich brehy vodnej plochy. Rybári tu nájdu zákutia ideálne na lov rýb. V zimných mesiacoch je atraktívnym lákadlom pre lyžiarov lyžiarsky svah s vlekom. Okolitý terén je vhodný aj pre lyžiarsku turistiku.

Rekreačné stredisko Poľany (Monika)

Poľany sú najstarším rekreačným strediskom na Domaši s najväčšou plážou a autokempingom. Okrem upravenej pláže s dobrým prístupom do vody i pre malé deti ponúkajú Poľany aj *ihriská** na plážový volejbal, tenisové kurty a požičovňu vodných bicyklov. Je tu široká škála ubytovacích a stravovacích zariadení od bufetov priamo na pláži až po jedálne, ubytovacie kapacity a herne. Každoročne sa tu uskutočňujú jachtárske preteky.

Rekreačné stredisko Holčíkovce (Eva)

Toto stredisko je vyhľadávané najmä rodinami s malými deťmi. Nachádza sa tu autokemping, verejné táborisko, chatová osada, požičovňa športových potrieb, parkovisko a niekoľko reštauračných zariadení. Pláž je piesočná. V kempingovej časti ponúka služby Slovenská asociácia windsurfingu. Okrem windsurfingu majú návštevníci možnosť využiť tenisový kurt, nohejbalové a volejbalové ihrisko. Najväčším ubytovacím zariadením je hotel Zátoka. Sú tu výborné podmienky pre rybolov. K dispozícii je rybárska chatka. V miestnom prírodnom amfiteátri sú každoročne organizované rôzne súťaže s bohatými sprievodnými akciami.

Rekreačné stredisko Nová Kelča

V stredisku je hotel a ubytovňa, verejné táborisko, upravená piesočná pláž, parkoviská, podnikové chatové osady s možnosťou ubytovania a stravovania. Autokemping na poloostrove Krym je vyhľadávaný najmä rybármi. Známy sírovodíkovo-metánový prameň Ščavica v upravenom parčíku pred vstupom do obce je obľúbeným zdrojom minerálnej vody. Zaujímavosťou je kostol zo zatopenej obce Kelča, ktorý leží pod úrovňou hladiny vody a od Domaše ho oddeľuje mohutný ochranný val. .-

« späť

Pohľad na Domašu - časť Dobrá Pohľad na Domašu - časť Dobrá
Snímka: Mgr. Jozef Kuba
« predchádzajúci Pohľad na Domašu - časť Dobrá Domaša Kelča - kostol Domaša Dobrá Domaša Dobrá, pláž Domaša Kelča Plachetnice na Domaši
aktualizácia: 18.04.2008 | počet zobrazení: 94798

Počet návštev od 21.02.2008: 3139871
Počet návštev dnes: 31
fb