Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta
PRIEMYSELNÝ PARK
INDUSTRIAL PARK
ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU
Územie vranovského okresu je veľmi členité, s výraznými výškovými rozdielmi medzi jednotlivými geomorfologickými celkami (110 – 1 092 m n.m.). Sú tu pohoria, vrchoviny, pahorkatiny aj roviny. V západnej a severovýchodnej časti okresu prevláda lesná krajina, v južnej časti má poľnohospodársky charakter. Viac ako jednu tretinu okresu pokrývajú prevažne listnaté lesy. Z geografického hľadiska patrí toto územie do centrálnych a vonkajších Karpát. Najvyššie položeným geomorfologickým celkom okresu sú Slanské vrchy, zaberajúce severozápadnú časť územia. Ich najvyšším bodom a zároveň aj celého okresu je Šimonka (1 092 m).
Charakter Slanských vrchov, ktorých časť sa rozprestiera na území okresu, je odlišný od ostatných slovenských horstiev. Sú nádherné svojou divokosťou, súčasne majestátne a tiché, vsadené doprostred bohatej nížiny…
Turistický kalendár podujatí pre členov i nečlenov Klubu slovenských
turistov OPÁL Vranov nad Topľou…
Združenie cestovného ruchu Ekovalali je záujmovým združením fyzických osôb, miest a obcí v regióne severozápadnej časti Zemplína a juhovýchodnej časti Šariša. Vzniklo za účelom rozvoja aktívneho cestovného ruchu, turizmu a regionálnej infraštruktúry pre prímestskú a vidieckú turistiku a agroturistiku na území vranovského regiónu. Jednou z jeho priorít je budovanie novch turistických trás a cyklotrás Slanských vrchov a Ondavskej vrchoviny (Merníckej, Vranovskej a Hanušovskej pahorkatiny).
Združenie cestovného ruchu EKOVALALI spolu s Klubom slovenských turistov Opál Vranov nad Topľou pripravujú zaujímavé podujatia pre širokú verejnosť.
Ďalšie informácie na www.ekovalali.eu
Turistické známky sú guľaté, drevené, vypaľované plakety, ktoré sú suvenírom a zároveň „potvrdením“ o dosiahnutí turisticky atraktívneho miesta. Dajú sa kúpiť len na mieste danej turistickej atrakcie, pre ktorú boli vydané…