Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Gisplan - mesto z nadhľadu, mesto v digitálnych mapách

« späť
Aktuality a oznamy » Aktuality » Gisplan - mesto z nadhľadu, mesto v digitálnych mapách

Mesto Vranov nad Topľou sprístupnilo občanom nový a prehľadný informačný systém, ktorý využíva špecializované digitálne mapy. Vstup do systému GISPLAN je priamo z hlavnej webovej stránky mesta a je bezplatný.

Od zavedenia mapového informačného systému samospráva očakáva predovšetkým zlepšenie spôsobu zverejňovania informácií, zefektívnenie komunikácie s občanmi a ich aktívnejšiu angažovanosť pri riešení miestnych problémov. Systém aktuálne poskytuje prístup k leteckým snímkam mesta od roku 2004 a ku kompletnej digitálnej katastrálnej mape. Jeho mapový obsah samospráva plánuje priebežne aj naďalej aktualizovať, dopĺňať a zverejňovať na internete. Občania môžu v systéme napr. vyhľadávať a identifikovať vybrané parcely, merať vzdialenosti alebo plochy a získavať presné súradnice GPS priamo z mapy.

GISPLAN patrí medzi tzv. geografické informačné systémy (GIS), ktoré mestským úradom po celom Slovensku pomáhajú zjednodušovať prácu, zefektívňovať fungovanie úradu a znižovať jeho náklady. Ponúkajú pritom široké možnosti na zefektívnenie činnosti nie len mestského úradu, ale aj mestskej polície a mestských podnikov. Rovnaký systém, ako má mesto Vranov nad Topľou využívajú aj ďalšie samosprávy v Snine, Bardejove, Sabinove, Svidníku alebo Košiciach.

Vstup do systému: http://mapa-vranov.gisplan.sk/

« späť

aktualizácia: 09.10.2013 | počet zobrazení: 48 078
Počet návštev od 21.02.2008: 4624832
Počet návštev dnes: 959