Upútavky
Priemyselný park

PRIEMYSELNÝ PARK
INDUSTRIAL PARK

Katalóg investičných ponúk

Interaktívna mapa Vranova n.T.

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

Počasie
Štvrtok 13.09.2018
aktuálne o 20:01
Preva?ne poloobla?no
teplota 20°C
predpoveď na zajtra
Preva?ne obla?no
cez deň 25°C / v noci 15°C

« späť
Kultúra » Archív kultúrno-spoločenských podujatí » 2009 » POŽEHNANIE KAPLNKY V ČEMERNOM

POŽEHNANIE KAPLNKY V ČEMERNOM

Primátor mesta Vranov nad Topľou PhDr. Tomáš Lešo, poslanci mestského zastupiteľstva a ďalší predstavitelia samosprávy sa dňa 26.8.2009 v pod­večerných hodinách stretli s občanmi m.č. Čemerné. Na vojenskom cintoríne na ulici Tehelná, kde svoj odpočinok našlo 331 vojakov padlých na frontoch prvej svetovej vojny, pri novoopravenej kaplnke sa spoločne zišli, aby si pripomenuli 95. výročie útrap a obetí najväčšej vojny v dejinách ľudstva a potešili sa z mierovej súčasnosti.

Prítomní duchovní otcovia Michal Kučera, Anton Tatarko a Marek Kunder následne požehnali celému areálu, nad ktorým patronát prevzala Základná škola v Čemernom. Na podujatí boli prítomní aj predstavitelia štátnej správy, politických strán a hnutí, spoločenských organizácií a médií v meste.

Všetci prítomní sa následne premiestnili do časti Verchoviny nad Čemerné, kde stretnutie pokračovalo spomienkou na 65. výročie SNP so zapálením povstaleckej vatry.

Krásnymi ľudovými piesňami túto nevšednú prírodnú scenériu oživili speváčka Marienka Jenčová s harmonikárom Jánom Ferenčíkom a mužská spevácka skupina Vechcovčan z blízkeho Vechca.

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 02.03.2010 | počet zobrazení: 28900

Počet návštev od 21.02.2008: 2767682
Počet návštev dnes: 108
fb