Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

Najčítanejšie

Bezplatná mediačná poradňa

BEZPLATNÁ MEDIAČNÁ PORADŇA V MESTE VRANOV NAD TOPĽOU

Mesto Vranov nad Topľou v spolupráci s mediátorkou Mgr. Veronikou Moskaľovou ponúka občanom mesta a okolia možnosť využiť služby MEDIAČNEJ PORADNE aj v roku 2022!

Vďaka tejto bezplatnej službe má každý obyvateľ mesta možnosť zorientovať sa v spleti zložitých paragrafov, zákonov a byť informovaný o výhodách a možnostiach mimosúdneho riešenia sporov cestou mediácie.

Poradenstvo bude poskytované v priestoroch malej zasadačky na medziposchodí Mestského úradu vo Vranove nad Topľou raz mesačne, vždy v piatok od 13.00 hod. do 15.00 hod. v týchto dňoch:

Termíny mediačnej poradne mesta Vranov nad Topľou
Rok 2022 27. máj 24. jún 29. júl 26. august
30. september 26. október 25. november 16. december

V mediačnej poradni Vám mediátorka ochotne poradí ako možno postupovať pri riešení Vášho PRÁVNEHO SPORU alebo iného osobného KONFLIKTU.

Účelom mediačnej poradne zriadenej v našom meste je poskytnúť obyvateľom mesta bezplatné poradenstvo o možnostiach riešenia sporov, konfliktov, ktoré vznikajú v rámci:

  • susedských vzťahov – pri zásahoch do vlastníckych práv iných, obťažovaní hlukom, prachom, dymom, pachmi, pri vnikaní chovaných zvierat na pozemok, nevhodnom odstraňovaní koreňov a vetiev stromu a pod.
  • rodinnoprávnych vzťahov – pri úprave vzájomných rodičovských práv a povinností, výživnom, sporoch vo veciach výchovy, výživy a úpravy styku/stretávania sa s maloletým dieťaťom na čas po rozvode, medzigeneračné nedorozumenia a pod.
  • občianskoprávnych vzťahov – v sporoch medzi veriteľmi a dlžníkmi, pri vyporiadaní bezpodielového spoluvlastníctva manželov po rozvode, pri hospodárení so spoločnou vecou/nehnuteľnos­ťou, pri vyporiadaní podielového spoluvlastníctva, v sporoch z darovania, nájomných vzťahoch, pri náhrade škody, v sporoch súvisiacich s dedičským konaním a pod.
  • a obchodno záväzkových a pracovnoprávnych vzťahov

« späť

aktualizácia: 10.10.2022 | počet zobrazení: 7 564

Súvisiace články:
Články 1 - 4 / 4

Vysporiadanie majetku medzi bývalými manželmi po rozvode

Chcem sa poradiť ako je to s vysporiadaním majetku medzi bývalými manželmi po rozvode. Aké máme možnosti?

aktualizácia: 27.10.2021 | počet zobrazení: 570

Čo je mediácia

O čom vlastne tá mediácia je?! Nie je mi to jasné ako by som ju mohol využiť.

aktualizácia: 02.06.2021 | počet zobrazení: 641

Spoluvlastníctvo

Rád by som sa informoval, aké sú možnosti pri vysporiadaní podielového spoluvlastníctva k nehnuteľnosti. Zdedil som podiel k nehnuteľnosti, v ktorej aj bývam. Rovnako zdedili podiely aj moji súrodenci, ktorí o ňu doposiaľ nejavili záujem. Ako mám postupovať v prípade dohody a ako by asi postupoval súd, ak by sme sa nedohodli na vysporiadaní?

aktualizácia: 19.03.2021 | počet zobrazení: 585

Rozvod

Chcela by som sa informovať ako je to ohľadom rozvodu. Ako to prebieha. Čo všetko je v mediácií potrebné a ako je to s malými deťmi.

aktualizácia: 28.01.2021 | počet zobrazení: 826

Články 1 - 4 / 4

Počet návštev od 21.02.2008: 4243381
Počet návštev dnes: 792

Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie