Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Všetky kvety do rúk mamy vkladám ako drahokamy

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Všetky kvety do rúk mamy vkladám ako drahokamy

Všetky kvety do rúk mamy vkladám ako drahokamy Mesto Vranov nad Topľou v spolupráci s Mestským domom kultúry pri príležitosti Dňa matiek už tradične pripravilo pre všetky mamy a staré mamy kultúrny program pod názvom „Všetky kvety do rúk mamy, vkladám ako drahokamy“. V príhovore sa všetkým mamám, starým mamám prihovoril primátor mesta Vranov nad Topľou Ján Ragan.

Z príhovoru vyberáme: „Je máj – lásky čas. Ak už spomenieme lásku, predstavíme si predovšetkým jej najobvyklejšiu podobu – lásku medzi mužom a ženou. Ale láska, tá má tisíce podôb. Jedna z nich nám bola každému daná hneď pri našom narodení. Je to láska medzi matkou a jej dieťaťom. Pri narodení daruje matka svojmu dieťaťu aj kus svojho srdca v podobe lásky, ktorou budú navždy spolu zviazaní.

Silu materinskej lásky možno prirovnať k sile jarnej prírody, z ktorej vychádza nevyčerpateľná nová energia. Tak ako zem na jar svieti sviežou zeleňou, hlavičkami zlatých púpav a ohnivých tulipánov, tak každá matka žiari pri pohľade na svoje deti.
Aká je materinská láska? Je dobrotivá, je trpezlivá, nemyslí na zlé, trpí pre neprávosti, všetko znáša, vo všetko dúfa a všetko vydrží. Veľakrát túto lásku prijímame s takou samozrejmosťou, ako chlieb na našom stole.
Zastavme sa dnes na chvíľu a poďakujme svojim matkám za každé milé slovo, bozk, úsmev a povzbudenie, ale aj za pokarhanie, ktoré nám možno pomôže zamyslieť sa nad sebou.
Darujme im trochu lásky, dobroty a porozumenia, veď predsa aj jeden jediný bozk, ktorý sa dotkne matkinho líca, rozžiari jej krásnu tvár.


Milé mamičky,
pri príležitosti vášho krásneho sviatku vám želám v mene všetkých mužov, ako aj v mene svojom, predovšetkým veľa zdravia, šťastia, aby ste v tento deň, ale aj v tých nasledujúcich mali čo najmenej problémov, chvíľ bolesti a smútku, aby vás pohoda, porozumenie a láska sprevádzali na každom kroku."

Toto sviatočné nedeľné popoludnie svojim vystúpením spríjemnili žiaci Základnej umeleckej školy, Detský folklórny súbor Lipovček a Folklórny súbor Lipovec.

« späť

Všetky kvety do rúk mamy vkladám ako drahokamy
« » Všetky kvety do rúk mamy vkladám ako drahokamy
Všetky kvety do rúk mamy vkladám ako drahokamy Všetky kvety do rúk mamy vkladám ako drahokamy Všetky kvety do rúk mamy vkladám ako drahokamy Všetky kvety do rúk mamy vkladám ako drahokamy Všetky kvety do rúk mamy vkladám ako drahokamy Všetky kvety do rúk mamy vkladám ako drahokamy Všetky kvety do rúk mamy vkladám ako drahokamy Všetky kvety do rúk mamy vkladám ako drahokamy
aktualizácia: 02.06.2014 | počet zobrazení: 21 070
Počet návštev od 21.02.2008: 4632640
Počet návštev dnes: 1255