Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Pomaturitné stretnutie absolventov Gymnázia (SVŠ) vo Vranove nad Topľou

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Pomaturitné stretnutie absolventov Gymnázia (SVŠ) vo Vranove nad Topľou

Nestáva sa často, že máme možnosť pobudnúť v spoločnosti absolventov školy po 50 rokoch od čias maturity. Preto je obdivuhodné, ako vzťahy spolužiakov z čias školských rokov 1963 – 1966 ani po toľkých rokoch neochladli.
Vraví sa, že časom spomienky blednú. Súdiac podľa bývalých žiakov vranovského gymnázia – 3.C triedy, ktorej triednou učiteľkou bola Helena Belicová a riaditeľom školy Bartolomej Belas, museli prežiť krásne časy, pretože mali chuť stretnúť sa, porozprávať, zaspomínať si. Uplynulo 50 rokov a takmer by sa zdalo, že spomienky musia byť slabé ako pavučina. Medzi prítomnými dámami a pánmi však sú ešte aj dnes silné a mocné ako kovové reťaze. Sú to spomienky na školu, mladosť i na mesto, v ktorom sa udalosti odohrali.
Je to vzácne, a preto sme mali radosť, že tieto neobyčajné chvíle mohol primátor mesta Ing. Ján Ragan prežiť spolu so 16 absolventmi vranovského gymnázia (z pôvodného počtu 29) v sobotu popoludní 18. 6. 2016 počas Dní Vranova. Privítal ich na pôde mesta so slovami, aby sa táto slávnosť stala ďalšou peknou spomienkou v ich mysliach a srdciach.
Z jeho príhovoru vyberáme: „História mesta sa píše už 746 rokov. Gymnázium Vranov nad Topľou (predtým SVŠ), ktoré ste navštevovali aj vy, si v tomto roku pripomína už 64. výročie od svojho vzniku. Vaša alma mater trochu zmenila svoju tvár a prispôsobila sa potrebám dneška, ale nájdete ju na svojom starom mieste, ktoré tak dôverne poznáte zo svojich študentských čias. Dnes patrí naše mesto a vaša škola len vám. V toto júnové popoludnie otvárate spoločne knihu spomienok. Prajem vám, aby ste v nej nachádzali len to najkrajšie a najpríjemnejšie, aj keď k životu človeka patria i smutnejšie chvíle. Taký je však kolobeh bytia, tak je to odnepamäti. Vám, milí Vranovčania, ktorí ste tu doma, ale aj vám, vážení hostia, by som chcel popriať, aby návšteva vo Vranove i po dlhšej dobe zanechala vo vás len tie najkrajšie spomienky. Všetkým vám želám, aby ste v tejto peknej tradícii – pomaturitnom stretávaní sa, ak vám to zdravie dovolí, pokračovali i naďalej. Pretože keď sa stretnú starí známi, vždy si majú čo povedať. A keď sa stretnú bývalí spolužiaci, platí to dvojnásobne. Nech sa vám teda dnešný deň a večer míňajú veľmi, veľmi pomaly, aby zvýšil čas na všetko, čo zostalo nedopovedané. Vo vašom osobnom živote vám želám pevné zdravie a mnoho radosti zo života v kruhu vašich najbližších. Radi vás v našom meste opäť privítame.“
Medzi prítomnými absolventmi školy bol aj dlhoročný poslanec mestského zastupiteľstva, riaditeľ ÚP SČK vo Vranove nad Topľou, MUDr. František Mrážik, ktorému pán primátor odovzdal symbolické srdce a ostatným venoval najnovšiu knižnú publikáciu Vranov nad Topľou z vtáčej perspektívy.

« späť

aktualizácia: 08.07.2016 | počet zobrazení: 9 564
Počet návštev od 21.02.2008: 4481783
Počet návštev dnes: 639