Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

Májová veselica + video

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Májová veselica + video

Tradícia stavania mája, najčastejšie smrekového, jedľového alebo brezového stromčeka, má korene v dávnej minulosti. Symbolicky poukazuje na obnovujúcu sa prírodu počas jari. Stredoveku národy dávali stromčeky pred 1. májom na hospodárske budovy, domy ako ochranu pred chorobami a zlými duchmi. V Stredovekej Európe sa máje stavali ako prejav úcty a žičlivosti na významných, verejných miestach a od 15. storočia aj pred domy dievčat. Táto tradícia prešla mnohými obmenami.

Video nájdete tu: https://youtu.be/il79eFRTNrM

Pri tejto príležitosti v nedeľu 30. apríla mesto Vranov nad Topľou už tradične pripravilo veselicu, v rámci ktorej na námestí pred AOC sa predstavili DFS Lipovček, FS Orgonina, FS Lipovec a FS Vranovčan.
„Som veľmi rád, že posledný aprílový podvečer patril nielen ľudovému tancu a spevu. Opekanie špekáčikov, vozenie sa na gazdovskom voze ťahaným koňmi, ako aj vytváranie rôznych figúrok z balónov, určite vyčarilo úsmev nielen deťom, ale aj dospelým. Verím, že táto tradičná oslava – stavania mája, ako symbol príchodu jari, našich občanov nielen rozveselila, ale aj dobila pozitívnou energiou“ povedal Ján Ragan, primátor mesta Vranov nad Topľou.

« späť

aktualizácia: 25.07.2023 | počet zobrazení: 3 917
Počet návštev od 21.02.2008: 4649964
Počet návštev dnes: 902