Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta

 

Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

 

PRIEMYSELNÝ PARK

INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

Najčítanejšie

100. výročie Hornozemplínskej knižnice vo Vranove nad Topľou - slávnostné prijatie

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » 100. výročie Hornozemplínskej knižnice vo Vranove nad Topľou - slávnostné prijatie

Pri príležitosti 100. výročia Hornozemplínskej knižnice vo Vranove nad Topľou primátor mesta Ján Ragan 1. apríla, v priestoroch obradnej siene, slávnostne prijal jej bývalých a súčasných zamestnancov.

Video z prijatia nájdete tu: https://youtu.be/fM75x8DyxIM
Viac fotografií nájdete tu: https://www.facebook.com/story.php?…

"Okrúhle výročia sú dôvodom pre oslavy, ale aj príležitosťou pre spomienky. V dnešnej dobe, keď organizácie ľahko vznikajú a ešte ľahšie zanikajú, je pripomenutie si storočnice vzniku verejnej knižnice vo Vranove nad Topľou pozoruhodnou udalosťou. Počas svojej existencie to nemala vždy jednoduché – menila názvy, zriaďovateľov, aj priestory. Posledné roky sú bohaté na realizáciu projektov, vďaka ktorým knižnica nakupuje nové knihy a organizuje podujatia na podporu čítania a vzdelávania, aby sa stala srdcom komunity, v ktorej pôsobí.
Vranovská knižnica už nie je len o vypožičiavaní kníh a kvalitných študijných materiálov, ale vytvára kreatívny priestor na stretávanie sa ľudí. Naša knižnica rozvíja a rozširuje svoje služby, vytvára nové vzdelávacie programy a projekty, učí „čitateľov“ informačnej a digitálnej gramotnosti. Stala sa moderným informačným, komunikačným a technologickým centrom, plným sociálno-integračných funkcií.
Pri príležitosti jej okrúhleho výročia, mi dovoľte poďakovať všetkým osobnostiam vranovskej knižnice, zriaďovateľom aj donorom, jej súčasnej riaditeľke Danke Molčanovej, ako aj bývalým riaditeľkám Emílii Burdovej, Margite Foberovej, Tatiane Koščovej a Emílii Antolíkovej, pracovníkom knižnice, návštevníkom aj priateľom, ktorí jej na ceste k čitateľovi a ku knihe akýmkoľvek spôsobom pomohli a stále pomáhajú.
Vranovskej knižnici prajem pri jej 100. výročí vieru v nekonečnú mladosť, veľa čitateľov, návštevníkov, veľa zaujímavých projektov a v neposlednom rade im prajem, nové dôstojné priestory, ktoré si naša knižnica určite zaslúži,“
zaželal primátor mesta Ján Ragan.

V rámci tejto slávnostnej chvíle primátor mesta Ján Ragan súčasnej riaditeľke Danke Molčanovej odovzdal pamätnú plaketu, ktorú pri príležitosti 100. výročia otvorenia prvej verejnej knižnice v našom meste udelil Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou. V závere slávnostného prijatia sa všetci zamestnanci knižnice podpísali do pamätnej knihy nášho mesta.

« späť

aktualizácia: 15.06.2022 | počet zobrazení: 3 457
Počet návštev od 21.02.2008: 4625688
Počet návštev dnes: 555