Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta


Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

PRIEMYSELNÝ PARK
INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

Najčítanejšie

Bezplatná mediačná poradňa

BEZPLATNÁ MEDIAČNÁ PORADŇA V MESTE VRANOV NAD TOPĽOU

Mesto Vranov nad Topľou v spolupráci s mediátorkou Mgr. Veronikou Moskaľovou ponúka občanom mesta a okolia možnosť využiť služby MEDIAČNEJ PORADNE aj v roku 2021!

Vďaka tejto bezplatnej službe má každý obyvateľ mesta možnosť zorientovať sa v spleti zložitých paragrafov, zákonov a byť informovaný o výhodách a možnostiach mimosúdneho riešenia sporov cestou mediácie.

Bezplatná mediačná poradňa mesta Vranov nad Topľou sa bude v roku 2021 realizovať na diaľku prostredníctvom emailu: nasamediatorka@gmail.com

Na uvedený email neváhajte (aj) anonymne zasielať svoje otázky, ktoré sa môžu týkať vzťahov:

  • susedských vzťahov – pri zásahoch do vlastníckych práv iných, obťažovaní hlukom, prachom, dymom, pachmi, pri unikaní chovaných zvierat na pozemok, nevhodnom odstraňovaní koreňov a vetiev stromu a pod.
  • rodinnoprávnych vzťahov – pri úprave vzájomných rodičovských práv a povinností, výživnom, sporoch vo veciach výchovy, výživy a úpravy styku/stretávania sa s maloletým dieťaťom na čas po rozvode, medzigeneračné nedorozumenia a pod.
  • občianskoprávnych vzťahov – v sporoch medzi veriteľmi a dlžníkmi, pri vyporiadaní bezpodielového spoluvlastníctva manželov po rozvode, pri hospodárení so spoločnou vecou/nehnuteľnos­ťou, pri vyporiadaní podielového spoluvlastníctva, v sporoch z darovania, nájomných vzťahoch, pri náhrade škody, v sporoch súvisiacich s dedičským konaním a pod.
  • a obchodno záväzkových a pracovnoprávnych vzťahov

Pozor! Aj keď je účelom poradne podať pomocnú ruku čo najväčšiemu počtu ľudí, berte prosím na vedomie, že z časových dôvodov mediátorka nestihne zodpovedať všetky otázky. Vaša otázka preto môže zostať nezodpovedaná.

Ako poradňa funguje? Poradňa bude fungovať takým spôsobom, že mediátorka raz mesačne zodpovie na okruh otázok, ktoré sa za daný mesiac vyskytovali najčastejšie, prípadne ktoré spolu súvisia a sú na mediáciu vhodné. Podľa uváženia a časových možností mediátorka môže zaslať odpoveď spätne aj na email pýtajúceho sa.

Kde nájdem odpoveď? Odpovede na vybrané otázky alebo prípady (bez uvedenia akýchkoľvek osobných údajov) budú zverejnené na tomto mieste.

« späť

aktualizácia: 27.10.2021 | počet zobrazení: 5 002

Súvisiace články:
Články 1 - 4 / 4

Vysporiadanie majetku medzi bývalými manželmi po rozvode

Chcem sa poradiť ako je to s vysporiadaním majetku medzi bývalými manželmi po rozvode. Aké máme možnosti?

aktualizácia: 27.10.2021 | počet zobrazení: 80

Čo je mediácia

O čom vlastne tá mediácia je?! Nie je mi to jasné ako by som ju mohol využiť.

aktualizácia: 02.06.2021 | počet zobrazení: 253

Spoluvlastníctvo

Rád by som sa informoval, aké sú možnosti pri vysporiadaní podielového spoluvlastníctva k nehnuteľnosti. Zdedil som podiel k nehnuteľnosti, v ktorej aj bývam. Rovnako zdedili podiely aj moji súrodenci, ktorí o ňu doposiaľ nejavili záujem. Ako mám postupovať v prípade dohody a ako by asi postupoval súd, ak by sme sa nedohodli na vysporiadaní?

aktualizácia: 19.03.2021 | počet zobrazení: 242

Rozvod

Chcela by som sa informovať ako je to ohľadom rozvodu. Ako to prebieha. Čo všetko je v mediácií potrebné a ako je to s malými deťmi.

aktualizácia: 28.01.2021 | počet zobrazení: 374

Články 1 - 4 / 4

Počet návštev od 21.02.2008: 3915328
Počet návštev dnes: 205