Upútavky
Priemyselný park

PRIEMYSELNÝ PARK
INDUSTRIAL PARK

Katalóg investičných ponúk

Interaktívna mapa Vranova n.T.

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

Počasie
Nedeľa 17.02.2019
aktuálne o 20:01
Mal? obla?nos?
teplota 0°C
predpoveď na zajtra
Mal? obla?nos?
cez deň 10°C / v noci 0°C

« späť
Podnikanie, obchod » Podnikateľské prostredie » Priemysel a poľnohospodárstvo

Priemysel a poľnohospodárstvo

Priemysel

Priemyselná základňa je tvorená priemyslom výroby celulózy a rozsiahlej drevárskej výroby, textilným priemyslom, stavebným priemyslom a priemyslom výroby stavebných hmôt. Zastúpený je aj priemysel strojársky, potravinársky a výroba plastov. Hlavnými odvetviami priemyslu v meste a regióne sú drevársky a textilný priemysel.

Drevársky priemysel reprezentuje najmä Bukóza Holding a.s. , zaoberajúca sa spracovaním bukového dreva a výrobou celulózy. Okrem tohto významného zamestnávateľa a reprezentanta drevárskej výroby pôsobí na území mesta a jeho okolí viacero menších firiem, zaoberajúcich sa spracovaním dreva od výroby reziva a hranolkov až po finálne výrobky – okná, dvere, nábytok.

Ďalšie firmy zaoberajúce sa drevárskou činnosťou sú Seso s.r.o., INGMAT – Robe, DOMO, Drevokom, Instav, Lemork s.r.o., Lignum Slovakia s.r.o., Stavmonta-Slovakia s.r.o. Venceľ, Rusnák, a ďalší malí podnikatelia a živnostníci.

Textilný priemysel reprezentujú firmy M.I.S. Slovakia, s.r.o., MAPIER PRODUCTION s.r.o., IMMEA, s.r.o., Lykotex Slovakia, s.r.o., Ivon, s.r.o., Amido – Exquisit, s.r.o., STD Vranov, s.r.o., Wiema, s.r.o., V.T.F. Color s.r.o., Wintex s.r.o.

Strojársky priemysel zastupuje MTH REMONT s.r.o., zaoberajúci sa vývojom, konštrukciou, výrobou strojov a zariadení pre opravu a údržbu železničných tratí, KOVOVÝROBA Hudák, s.r.o., Čaklov, METAL WELDING, s.r.o., Unimont – VMS, s.r.o., Tecák Kovo s.r.o.

Výroba plastov LPH, s.r.o.

Stavebníctvo a výrobu stavebných materiálov zastupujú väčšie firmy, ktoré zamestnávajú od 20 – 50 zamestnancov: Vranovská tehelňa s.r.o., BETPRES s.r.o., LIGNUM CD, s.r.o., GRUND, s.r.o. Pezinské tehelne – paneláreň a.s., Staviteľstvo, s.r.o., STAVOTERM, s.r.o., Topnam, s.r.o., Hromada spol., s r.o. Elektrostav, s.r.o., fi Boroš. Pomocné, ukončovacie a rekonštrukčné práce realizuje okolo 450 živnostníkov.

Potravinárstvo reprezentuje Čokoládovňa Eva, s.r.o., Likérka Hrušov, s.r.o. Agromix v.o.s., spol.s r.o., Malé pekárne a cukrovinárne

Poľnohospodárstvo a lesné hospodárstvo

Poľnohospodárska pôda je na výmere 34 000 ha, z toho 22 000 ha predstavuje orná pôda.

V okrese hospodári 15 poľnohospo­dárskych družstiev, 18 samostatne hospodáriacich roľníkov, 4 spoločnosti s ručením obmedzeným a 1 výrobná spoločnosť.

Z celkového množstva 28 922 ha lesného pôdneho fondu hospodári na 6509 ha 80 spoločenstiev, 79 súkromných vlastníkov na 1 862 ha.

Výrobou kŕmnych zmesí sa zaoberá firma Poľnonákup Vranov nad Topľou, s.r.o.

« späť

aktualizácia: 14.02.2008 | počet zobrazení: 44203

Počet návštev od 21.02.2008: 2837178
Počet návštev dnes: 145
fb