« späť
Otázky a odpovede

Otázky a odpovede

Vážení návštevníci webových stránok mesta Vranov nad Topľou.

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Neviete, ako a kde vybaviť konkrétnu záležitosť?

Napíšte svoju otázku v priloženom formulári a v čo najkratšom čase uverejníme, v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti, odpoveď. Odpovede sú uverejňované v poradí podľa dátumu prijatia otázky.

Rubrika Otázky a odpovede nie je zriadená na základe zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám a ani ju nenahrádza. Je to služba nad rámec zákona, ktorej cieľom je vychádzať v ústrety občanom a uľahčiť ich prístup k niektorým odpovediam.

Prosíme vás o slušnú formuláciu vašej otázky. Obsah tejto stránky by mal rešpektovať vzájomnú ústretovosť a toleranciu. Provokácie, hanobenie a urážky budú ignorované a príspevky s uvedeným obsahom nebudú publikované, alebo budú redakčne skrátené. Táto rubrika tiež neslúži na opakovanú vzájomnú diskusiu.

Položením otázky jej autor zároveň udeľuje súhlas Mestu Vranov nad Topľou na zverejnenie svojho mena a priezviska. Mesto Vranov nad Topľou si vyhradzuje právo neuverejňovať a neodpovedať na anonymné otázky.

Pre úspešné odoslanie formulára je potrebné vyplniť polia označené hviezdičkou (*).

Zoznam otázok a odpovedí: 41 - 60 / 60
Prvá strana Predošlá strana 1 2 3 Ďalšia strana Posledná strana

Vaša otázka zo dňa 09.01.2017, katarína xxx

prečo nikde nie je zverejnený rozpis ľadovej plochy na novom štadióne.?? je to predsa pre občanov vv nie?

Naša odpoveď zo dňa 16.01.2017

Dobrý deň, na úvodnú stránku (rôzne->šport, korčuľovanie)sme pridali odkaz na základné informácie o klziskách na území mesta.

Mgr. Eva Fedorňáková, hovorkyňa mesta


Vaša otázka zo dňa 27.12.2016, Matúš Dargaj

Dobrý deň,chcel by som sa informovať ohľadom trvalého bydliska,keďže momentálne nemám žiadnu adresu,kde by som mohol nahlásiť trvaly pobyt je možné to spravit na mestský úrad ? Z dôvodu potreby nového občianského preukazu,ďakujem za odpoved s pozdravom
p.Dargaj

Naša odpoveď zo dňa 30.12.2016

Dobrý deň, v tejto veci bude najlepšie ak prídete na Mestský úrad vo Vranove n.T., č.d. 46 za účelom zistenia presnej totožnosti a aktuálnych bytových pomerov, ktoré vedieme v našej evidencii.

Mgr. Monika Vardžíková, referát org. a služieb občanom


Vaša otázka zo dňa 25.11.2016, Maria Snelcerova

Dobry den chcem si zadovazit macku ale nie do domu ale do bytu,chcem sa opytat treba nieco ako prihlasenie alebo aj zaplatit nejaku dan mestu alebo bytovemu komplexu?Samozrejme ze macicka bude mat vsetky veterinarne zaopatrenie ako ma byt. Dakujem vo pred za vasu odpoved

Naša odpoveď zo dňa 02.12.2016

Dobrý deň,

podľa zákona č. 582/2004 o miestnych daniach, mačka nie je predmetom dane.

Mária Čechová, referát daní a poplatkov


Vaša otázka zo dňa 23.11.2016, Patrik Kňaz

Dobrý deň Chcel by som opýtať či sa dá ešte podať žiadosť o pridelenie bytu v meste Vranov nad Topľou????...... pochádzam v Vranova ale momentálne žijem v zahraničí …A chceli by sme sa aj z priateľkou vrátiť naspäť do Vranova z dôvodu že čakáme dieťa a obidvaja nemáme vo Vranove momentálne trvalý pobyt ..... Touto cestou by som sa chcel opýtať či sa dá podať nejaké žiadosť o byt ???? Alebo ako postupovať

Ďakujem

Dovidenia

Naša odpoveď zo dňa 02.12.2016

Dobrý deň,

jednou z podmienok pre podanie žiadosti o byt je trvalý pobyt na území mesta.

Ing. Helena Ungrádyová, vedúca oddelenia bytov a nebytových priestorov


Vaša otázka zo dňa 02.10.2016, Katarína Grigeľová

Pýtam sa prečo nemáme na sidl.Juh žiadne smetné koše,keď nám tu denne prechádzajú stovky detí do škôl a rozhadzujú odpadky všade naokolo.

Naša odpoveď zo dňa 16.11.2016

Smetné koše boli objednané. Po dodaní budú osadné na uvedenom mieste.

Ing. Marcel Kopčo,referát výstavby, dopravy a ŽP


Vaša otázka zo dňa 28.09.2016, Jozef Sinčák

Dobrý deň. v stojisku pri bytovom dome H na sídlisku 1. Mája by bolo viac užitočné keby bol na plastový odpad osadený ešte jeden kontajner, alebo bol zvýšený odvoz plastového odpadu. Ďakujem.

Naša odpoveď zo dňa 16.11.2016

Dobrý deň, kontajner bude už v blízkej budúcnosti doplnený.

Ing. Marcel Kopčo, referát výstavby, dopravy a ŽP


Vaša otázka zo dňa 15.08.2016, Mojmir Matta

Zdravím Myslím si že nie je vhodné na sídlisku 1. Maja kde je málo miesta na parkovanie porkovať užitkové auta -dodavky. Zaberá to 1,5 miesta a ak parkuje kolmo na vozovku tak to vyčnieva vonku do vozovky

Naša odpoveď zo dňa 15.08.2016

Parkovanie uvedeného typu vozidiel na uvedenom sídlisku nie je zakázané žiadnou dopravnou značkou ani ustanovením VZN, dodávkové vozidlá vykonávajú zásobovanie prevádzok, doručovanie pošty a iné služby. Z tohto dôvodu nie je možné vykonať proti vodičom opatrenia v prípade parkovania, ak neporušujú iný právny predpis. Zo strany mesta je situácia na tomto sídlisku riešená rozšírením parkovacích plôch a vybudovaním nových.

Jozef Uhlík, náčelník MsP


Vaša otázka zo dňa 15.07.2016, martina

Dobrý deň,mohli by ste spraviť v meste aj nejaké neplatené parkoviska??? Človek si potrebuje odbehnút na 5 minút a už ma papuču na kolese…

Naša odpoveď zo dňa 20.07.2016

Neplatené parkoviská v meste sa nachádzajú na ulici B. Němcovej pri futbalovom štadióne, na ulici Duklianskych hrdinov pri Domine a Antiku/drogérii/Axe a na ulici Kalinčiakovej pri autoškole Madura.

Mgr. Eva Fedorňáková, hovorkyňa MsÚ


Vaša otázka zo dňa 30.06.2016, ja

Prosím Vás, bol by niekto ochotný sa pozrieť na prístupovú cestu za blokmi x1,x2 tuto betónovú cestu nikto neudržiava a je už v dezolátnom stave.Bolo by dobre ak by sa opravila,je to asi jediná cesta ktorá nemá živicový povrch v meste.Ešte že je tam dostatočná hrúbka betónu inak neviem.Je tam dostatok miesta kde by mohli parkovať auta. A ešte jednu prosba parkovisko pred blokmi x1,x2 je tiež na rozpadnutie a tiež iba betónové, tiež by sa zišla nejaká ta oprava. Ďakujem.

Naša odpoveď zo dňa 08.07.2016

Opravy miestnych komunikácií sa vykonávajú v závislosti od finančných možností mesta. Finančné prostriedky na opravu komunikácií sú na tento rok už rozvrhnuté. Opravu komunikácie za BD X1-X2 zahrnieme do plánu opráv na rok 2017. Realizácia opráv závisí od schválenia plánu opráv Mestským zastupiteľstvom.

Ing. Kamila Ilečková, referát výstavby a dopravy


Vaša otázka zo dňa 23.06.2016, Jozef Pavlo

Žiadam doriešiť dopravné značenie na Sídlisku Lúčna – križovatka obytného domu 824 a nového obytného domu 2760. Chýbajú dopravné značky v smere z mesta (od strednej odbornej školy drevárskej) a na výjazde z parkoviska.

Naša odpoveď zo dňa 08.07.2016

Osadenie zvislého dopravného značenia na sídl. Lúčna pri BD 824 bolo odsúhlasené OR PZ ODI vo Vranove nad Topľou. Osadenie bude zrealizované v priebehu mesiaca júl-august.

Ing. Kamila Ilečková, referát výstavby a dopravy


Vaša otázka zo dňa 04.06.2016, Jozef Kostinský

Dobrý deň prajem.Ja by som mal otázku na kompetentných ,ktorí môžu v danej veci niečo spraviť.Kedy ,už konečne sa opravia úplne chodníky so sídliska 1.Mája od vrchných bytoviek ,až po križovatku na sídlisko Okulka.Hlavne chodník cez lesík dole Májom.

Naša odpoveď zo dňa 10.06.2016

Dobrý deň,

na sídlisku 1.mája mesto plánuje tohto roku zrealizovať rozšírenie parkovacích miest pri bytovom dome B, pri bytovom dome G a pri bytovom dome I. Chodník cez lesík(dole sídliskom 1.mája) dáme do plánu opráv na rok 2017. Realizácia opráv závisí od schválenia plánu opráv mestským zastupiteľstvom.

Ing. Kamila Ilečková, referát výstavby a dopravy


Vaša otázka zo dňa 02.05.2016, Ing.Gabriela Vrždáková

V sobotňajšom (30.4.2016) som sa dočítala,že mesto má za sebou už prvé kosenie,verejných plôch,ktoré mu patria,pýta sa teda kedy sa bude kosiť na Rodinnej oblasti?

Naša odpoveď zo dňa 04.05.2016

V súčasnosti ešte prebieha kosenie verejných plôch v meste. Na Rodinnej oblasti je plánované kosenie od 12.5.2016. V prí­pade nepriaznivých poveternostných podmienok môže byť uvedený termín posunutý o dobu ich trvania.

Ing. Mikuláš Soták, vedúci odd. verejnoprospešných služieb


Vaša otázka zo dňa 02.03.2016, Miroslav Medveď

Dobrý deň,je rok 2016 a chcem sa opýtať,kedy budete aktualizovať ,,spoločenskú kroniku"?Posledná aktualizácia je ešte z roku 2014.

Naša odpoveď zo dňa 09.03.2016

Dobrý deň,

spoločenskú kroniku sme doplnili do konca roka 2015. V budúcnosti sa budeme snažiť aktualizovať kroniku aspoň raz štvrťrok, príp. polrok.

Mgr. Eva Fedorňáková, hovorkyňa MsÚ


Vaša otázka zo dňa 14.02.2016, Lehuu Daniel

Dobry den , mam na vas jednu laskavost ohladom vodicou motorovich vozidiel v nocnych hodinach… Mohli by ste viac resp. Vyraznejsie osvetlit prechody pre chodcov a to hlavne v oblasti : pivaren pod lipou a na prechode obchodneho domu – nonstopka ( smerom z mesta k bille ) , je to hrozne ak sa clovek premava mestom primeranou rychlostou a neoznaceni chodci vam vbehnu do tmavej nevznaceej cesty tzv. Na prechod… Dakujem

Naša odpoveď zo dňa 29.02.2016

V súčastnosti prebieha prieskum trhu na zvislé a vodorovné dopravné značenie. Prechody budú zvýraznené a označené po ukončení prieskumu.

Ing. Kamila Ilečková, referát výstavby a dopravy


Vaša otázka zo dňa 22.01.2016, Ing. Zuzana Hvozdíková

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, prečo mesto nezareagovalo na výzvu od spoločnosti LIDL SLOVENSKO zapojiť sa do súťaže o výstavbu detského ihriska v našom meste. Viď stránka – https://zihadielko.lidl.sk/ Vopred ďakujem za odpoveď.

Naša odpoveď zo dňa 22.01.2016

Dobrý deň,

mesto sa práve naopak aktívne zapojilo do súťaže o detské ihrisko, vyhlásenej spoločnosťou LIDL. O súťaži sme informovali na našej webovej stránke, pomocou sociálnej siete aj pomocou dostupných miestnych médií (regionvt.sk, vtn-vranov.sk a info článok vo Vranovských novinkách). O tom že už začalo samotné hlasovanie sa tak isto snažíme informovať pomocou spomínaných médií a navyše sme o pomoc poprosili aj školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta.

Mgr. Eva Fedorňáková, hovorkyňa MsÚ


Vaša otázka zo dňa 08.12.2015, Adela Klepáková

Prečo sa mesto Vranov odmietlo zapojiť do využívania aplikácie „Odkaz pre starostu“, ktorá umožňuje občanom rýchle a transparentné poukázanie na problémy v meste?

Naša odpoveď zo dňa 09.12.2015

Mesto sa neodmietlo zapojiť do využívania podobných aplikácii. Práve naopak, pripravujeme spustenie Vami menovanej aplikácie a aj inej aplikácie s rovnakým zameraním. Plánujeme ich spustiť v 1. polovici roka 2016.

Ing. Marek Voľanský, referát informatiky


Vaša otázka zo dňa 02.12.2015, Adela Klepáková

Kedy bude zatretá žltá čiara na Martina Benku, ktorá podľa rozhodnutia KDI Prešov mala byť odstránená pred cca 3 rokmi? Dostali ste to aj písomne. Poprosím pani Ilečkovú o odpoveď.

Naša odpoveď zo dňa 07.12.2015

Stanovisko KR PZ KDI Prešov zo dňa 24.4.2014, ktoré máme k dispozícii malo len odporúčajúci charakter a nemalo formu rozhodnutia. Zvislé a vodorovné dopravné značenie osadené na ul. M. Benku je navzájom korešpondujúce a je osadené na zvýraznenie dodržiavania ustanovení vyhlášky. Vodiči a ostatní účastníci cestnej premávky sú povinní dodržiavať ustanovenia § 23 ods. 1,2 a § 25 ods. 1 písm. a) b) a iných ustanovení zákona 8/2009 Z.z. o cestnej premávke.

Ing. Kamila Ilečková,referát výstavby a dopravy


Vaša otázka zo dňa 29.11.2015, Ing. Marta Sabolčáková

Zaujíma ma zmena stavu pohľadávok za miestne dane za jednotlivé mesiace tohto roka, ako sa mesto stará o zníženie týchto pohľadávok, ako rieši neplatičov a koľko nedobytných pohľadávok bolo odpísaných. Zoznam daňových dlžníkov by mal byť pravidelne aktualizovaný, aby sme si vedeli vytvoriť obraz, či dlh narastá, alebo klesá.

Naša odpoveď zo dňa 08.12.2015

V súlade s § 52 odst.2. zákona 563/2009 Z.z. o správe daní ( daňový poriadok ) správca dane, ktorým je obec, môže zverejniť zoznam daňových dlžníkov podľa stavu k 31. decembru predchádzajúceho roka. Mesto Vranov nad Topľou v súlade s citovanou právnou úpravou nemá povinnosť aktualizovať tento stav v priebehu roka. Aj samotné zverejňovanie daňových dlžníkov je možnosťou a nie povinnosťou vyplývajúcou zo zákona. Zoznam neplatičov fyzických osôb nad 160 € a právnických osôb nad 1600 € bol od začiatku roka aktualizovaný dvakrát.

V súlade s platným Všeobecne záväzným nariadením o miestnych daniach na území mesta Vranov nad Topľou č. 129/2012 , daň z nehnuteľností pre fyzické osoby – obyvatelia, je splatná v troch rovnakých splátkach k 29.05., 31.08. a 30.10.2015. K 4­.12.2015 je predpis miestnych daní za rok 2015 uhradený cca na 89 % a inkaso miestnych daní cca na 92 %. Momentálne boli neplatičom zaslané výzvy k zaplateniu nedoplatku a do konca roka po uplynutí lehoty na zaplatenie budú nedoplatky postúpené k vymáhaniu súdnemu exekútorovi. Okrem toho správca dane individuálne spolupracuje s daňovými dlžníkmi, vypracováva dohody o splátkach a daňové nedoplatky zabezpečuje zriadením záložného práva.

Ing. Zuzana Košalková, referát daní a poplatkov


Vaša otázka zo dňa 27.11.2015, Vladimir Bilčík

Dobry den prajem!

Rad by som sa informoval na dôvody odmietnutia potenciál.investora do priemysel.parku vo VT na spracovanie elektro-odpadu, napriek skutočnosti, že používaná technológia je na vysokej úrovni a ani len zďaleka by zaťaženie ZP nebolo na úrovni napr. Bukozy Holding v Hencovciach?

Ma to do činenia s osobou Štefanom Toplanskym, ako vystupujucim subjektom vo viacerých spoločnostiach vrátane priem.parkov na vychode SVK?

Ďakujem za odpoveď

Naša odpoveď zo dňa 07.12.2015

Dobrý deň,

Mesto Vranov nad Topľou zrušilo zmluvu o prenájme pozemkov so spoločnosťou Plasma Energy, s.r.o. z dôvodu, že poslanci mestského zastupiteľstva svojími hlasovaniami zo dňa 11.6.2015 a následne 15.7.2015 potvrdili zrušenie pôvodného uznesenia 207/2014 zo dňa 26.6.2014, bod A/11 o prenájme pozemku pre Plasma Energy, s.r.o. v priemyselnom parku. Mesto nemôže konať proti vôli poslancov ako volených zástupcov občanov mesta. Podrobné výsledky hlasovania aj s priebehom zastupiteľstva formou videozáznamu nájdete na našom webe.

Mgr. Andrej Krišanda, prednosta MsÚ Vranov nad Topľou


Vaša otázka zo dňa 17.11.2015,

V žliabiku na odvod vody na ceste na Sídl. l. mája pod kopcom (nižšie pod blokom F okolo debry) chýby už najmenej rok jeden dielik krytu tohto žliabika. Autá a bicykle si tam poškodzujú vozidlá a nákladiaky robia rámus.

Na ceste smerom na Čemerné pri prechode cez trať sú tam opätovne už dlhodobo uvoľnené diely okolo koľajnice.Je nutná oprava.

Naša odpoveď zo dňa 20.11.2015

Dobrý deň, žliabik na odvod vody na ceste na sídl. 1.mája je už opravený. Opravu priecestia na ceste smerom na Čemerné majú naplánovanú Železnice Slovenskej republiky na budúci rok.

Ing. Kamila Ilečková, referát výstavby a dopravy


Zoznam otázok a odpovedí: 41 - 60 / 60
Prvá strana Predošlá strana 1 2 3 Ďalšia strana Posledná strana

Počet návštev od 21.02.2008: 3175568
Počet návštev dnes: 646
fb