Upútavky
Priemyselný park

PRIEMYSELNÝ PARK
INDUSTRIAL PARK

Katalóg investičných ponúk

Interaktívna mapa Vranova n.T.

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

Počasie
Pondelok 17.12.2018
aktuálne o 14:01
Preva?ne obla?no
teplota -2°C
predpoveď na zajtra
Preva?ne zamra?en?
cez deň 1°C / v noci -4°C

« späť
Otázky a odpovede

Otázky a odpovede

Vážení návštevníci webových stránok mesta Vranov nad Topľou.

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Neviete, ako a kde vybaviť konkrétnu záležitosť?

Napíšte svoju otázku v priloženom formulári a v čo najkratšom čase uverejníme, v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti, odpoveď. Odpovede sú uverejňované v poradí podľa dátumu prijatia otázky.

Rubrika Otázky a odpovede nie je zriadená na základe zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám a ani ju nenahrádza. Je to služba nad rámec zákona, ktorej cieľom je vychádzať v ústrety občanom a uľahčiť ich prístup k niektorým odpovediam.

Prosíme vás o slušnú formuláciu vašej otázky. Obsah tejto stránky by mal rešpektovať vzájomnú ústretovosť a toleranciu. Provokácie, hanobenie a urážky budú ignorované a príspevky s uvedeným obsahom nebudú publikované, alebo budú redakčne skrátené. Táto rubrika tiež neslúži na opakovanú vzájomnú diskusiu.

Položením otázky jej autor zároveň udeľuje súhlas Mestu Vranov nad Topľou na zverejnenie svojho mena a priezviska. Mesto Vranov nad Topľou si vyhradzuje právo neuverejňovať a neodpovedať na anonymné otázky.

Pre úspešné odoslanie formulára je potrebné vyplniť polia označené hviezdičkou (*).

Zoznam otázok a odpovedí: 1 - 20 / 48
Prvá strana Predošlá strana 1 2 3 Ďalšia strana Posledná strana

Vaša otázka zo dňa 18.10.2018, Ing.Gabriela Vrždáková

prečo si mesto už dávno tak ako rôzne firmy(telekomu­nikačné),pois­ťovne nezistili,či s občanom nie je možné komunikovať elektronicky,ale zbytočne zasielajú poukážky na platenie poplatkov,roz­hodnutia o výške daní atď,nešetríte lesy a zbytočne vyhadzujete financie za doručenie

Naša odpoveď zo dňa 19.10.2018

Dobrý deň,

z Vášho emailu nie je jasné či myslíte komunikáciu cez (štátne) elektronické schránky, alebo komunikáciu cez klasický email.

Zákon o eGovernmente ukladá povinnosť komunikácie len s právnickými osobami zapísanými v obchodnom registri. V prípade komunikácie cez elektronické schránky už väčšine právnických osôb zasielame daňové rozhodnutia do ich oficiálnych elektronických schránok. V prípade živnostníkov, občianskych združení a ďalších právnických osôb nezapísaných v obchodnom registri, uvedený zákon stanovil povinnú aktiváciu schránok na 1.2.2019 a teda s nimi bude možné komunikovať elektronicky až od uvedeného dátumu (pokiaľ sa opäť neposunie termín, ako sa to stalo už niekoľko krát v minulosti). V súčasnosti nie je z pochopiteľných dôvodov v silách žiadneho mesta/obce aby preverovalo jednotlivo každého jedného daňovníka či má, alebo nemá aktivovanú elektronickú schránku, či už je to fyzická alebo právnická osoba.

Ak ste mysleli pod elektronickou komunikáciou komunikáciu klasickým emailom, tak to nie je možné, pretože email sa v zmysle zákona o eGovernmente nepovažuje za zaručenú komunikáciu a preto nie je vhodný pre daňové účely.

Ing. Marek Voľanský, referát informatiky


Vaša otázka zo dňa 19.08.2018, Štefan Kačenák

Dobrý deň, chcem sa opýtať či sa bude na Sídlisku Juh, pred byt.domom 1064 obnovovať vodorovné značenie pre parkovanie áut. Staré čiary už niekde nevidieť, je to dobre pri parkovaní, ak sú tam čiary. Ďakujem za odpoveď.

Naša odpoveď zo dňa 27.08.2018

Dobrý deň,

pred bytovým domom 1064 je v tomto roku naplánovaná obnova vodorovného značenia.

Ing. Kamila Ilečková, referát výstavby a dopravy


Vaša otázka zo dňa 24.07.2018, Stefan Humenik

Dobry den, vsimol som si ze boli aktulaizovane udaje ohladom Taxisluzieb vo VT, chcel by som sa spytat preco Moja taxisluzba SHS-VT tam nieje a to som na uzemi mesta viac ako 2 roky a napriklad je tam Taxi ktora vznikla pred cca 1 mesiacom, Moja jedina Taxi nebola zaradena do databazy.

S priatelskym pozdravom S.H. – konatel

Naša odpoveď zo dňa 25.07.2018

Dobrý deň,

my naozaj nevieme kedy vznikne nejaká nová taxislužba, s akou pôsobnosťou a ani nikto nám nie je povinný hlásiť údaje o nej. Pán z danej taxislužby sa zastavil u nás na úrade a požiadal nás o jej doplnenie, s čím sme samozrejme nemali žiadny problém. Takisto ak nám pošlete údaje (názov taxislužby a tel. číslo) o Vašej taxislužbe, radi ich pridáme na náš web.

Ing. Marek Voľanský, referát informatiky


Vaša otázka zo dňa 25.06.2018, Jana Homzová

Dobrý deň,

chcem sa informovať ak máme pred bytovkou krásny park no chodia nám tam spoluobčania robiť bordel ako plastové fľaše, sklenené fľaše od vodky a rozbité sklo.....popri inom. Žiadny hluk nerobia iba bordel, občas to pozbieram ale to nestačí a ešte k tomu to všetko vyhadzujem do komunálnu kt si platím ako všetci v bytovke. Ako sa toto dá riešiť, hrajú sa tuna aj deti – behajú po skle a plaste… Ako riešiť tento problém?

Ďakujem za odpoveď.

Naša odpoveď zo dňa 26.06.2018

Dobrý deň,

každý kto znečisťuje verejné priestranstvo sa dopúšťa priestupku. V takých prípadoch pomôže len volať hliadku mestskej polície na tel. čísle 159 a upozorniť ich na daný problém.

Bc. Peter Čečko, náčelník MsP


Vaša otázka zo dňa 21.06.2018, Jana Homzová

Dobrý deň, pri stanici kde vchádzajú autobusy v tom malom parku aj pri Bille je veľmi veľa malých odpadkov. Vôbec to nevyzerá reprezentatívne. Chcem sa spýtať dalo by sa s tým niečo urobiť?

Ďakujem.

Naša odpoveď zo dňa 26.06.2018

Dobrý deň, uvedené miesta boli vyčistené a sú aj v pravidelných intervaloch upratované. Po dohode s vlastníkom pozemku (SAD Humenné) skúsime zabezpečiť osadenie smetných košov v tejto oblasti.

Mgr. Eva Fedorňáková, hovorkyňa mesta


Vaša otázka zo dňa 16.06.2018, Zuzana Štefanová

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, či matričný úrad vydáva dokumenty ( rodný a sobášny list,vypis z reg.trestov) v anglickom jazyku. Bývam v zahraničí a potrebujem rodný list v anglictine original s apostile. Dakujem za odpoveď. Zuzana

Naša odpoveď zo dňa 19.06.2018

Dobrý deň,

matričné úrady zatiaľ matričné doklady (rodný list, sobášny a úmrtný list) v iných jazykoch nevydávajú. Slovenský občan žijúci v zahraničí si slovenský matričný doklad aj výpis z registra trestov vybaví prostredníctvom veľvyslanectva SR v danej krajine, kde požiada o vystavenie daného dokladu aj dokladu s apostillou. Ten je nutné dať preložiť do anglického jazyka v danej krajine.

Ing. Gabriela Valčová, matrika


Vaša otázka zo dňa 05.06.2018, Tereza Džamová

Chcem sa opytat,ci by sa nemohli nasadit stromy za lavickami pred AOC,nakolko v lete sa tam neda sediet,nikde nieje tien.Stromy a zelen aj ochladzuju vzduch,nakolko v meste,kde je samy beton je teplota podstatne vyssia.Celkovo v meste by sa mohlo vysadit viac stromov,krikov a zekene.

Naša odpoveď zo dňa 07.06.2018

V rámci 3. etapy úpravy centra mesta boli presadené niektoré dreviny z tejto časti mesta práve do Vami navrhovaného miesta pred budovou AOC a spomínanou úpravou pribudne po dokončení aj v tejto časti centra mesta celkovo viac novej zelene.

Ing. Marcel Kopčo, referát výstavby, dopravy a ŽP


Vaša otázka zo dňa 08.04.2018, jaroslava

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, kedy budú upratané konáre z parkoviska pred blokom X2, ktoré tam nechali robotníci, ked likvidovali stromy, ktoré boli spadnuté po búrke, ide totiž jar a konáre zarastú trávou a nebude možné potom pokosiť uvedené miesto

Naša odpoveď zo dňa 20.04.2018

Dobrý deň,

uvedené konáre by už mali byť upratané.

Mgr. Eva Fedorňáková, hovorkyňa mesta


Vaša otázka zo dňa 14.03.2018, Františka Š.

Trávnatá plocha oproti vstupu do lekárne Jozef /za budovou JMF kde je LSPP/ je neuveriteľne znečistená odpadkami. Ak by bolo možné nasmerovať tam pracovníkov VPP a vyčistiť to, pomohlo by to skultúrneniu prostredia v našom meste.

Naša odpoveď zo dňa 16.03.2018

Dobrý deň,

uvedená plocha a aj blízke okolie bolo 15.3.2018 vyčistené pracovníkmi VPP.

Mgr. Eva Fedorňáková, hovorkyňa mesta


Vaša otázka zo dňa 18.02.2018, Simona Piskorova

Dobrý večer chcela by som sa informovať ohľadom mojej dcérky v máji bude mať 3 roky chcela by som sa spýtať či beriete aj také malé deti na folklórne tance, že aký je tam postup. ďakujem

Naša odpoveď zo dňa 19.02.2018

Dobrý deň,

v tejto veci musíte kontaktovať priamo detské folklórne súbory pôsobiace na území mesta: Cifroško, Ďatelinka alebo Lipovček.

DFS Cifroško: ZŠ Sídlisko II 1336, 09301 Vranov n.T., +421903974658, cifrosko@cifrosko.sk

DFS Ďatelinka: ZŠ Lúčna 827/26, 09301 Vranov n.T., +421574463626, skola@zslucnavt.edu.sk

DFS Lipovček: Kvetná 836, 093 03 Vranov n.T., +421907913076, jencomiroslav@gmail.sk

Mgr. Eva Fedorňáková, hovorkyňa mesta


Vaša otázka zo dňa 15.02.2018, Miško Hlinik

Dobry den chcel by som sa opytat či na Okulke pod prvou vodarkou sa každy den reže večšie množstvo agatov či ty romovia maju povolenie na vyrub.

Naša odpoveď zo dňa 19.02.2018

Dobrý deň,

výrub drevín na Okulke za bytovými domami X1 a X2 bol realizovaný z dôvodu, že pri snežení došlo zlomeniu a vyvráteniu stromov. Tieto boli následne odstránené.

Ing. Marcel Kopčo, referát výstavby, dopravy a ŽP


Vaša otázka zo dňa 12.02.2018, Patrik Gorol

Dobrý deň chcem sa opýtať či tu vo Vranove je automat bitcoin??

Naša odpoveď zo dňa 14.02.2018

Dobrý deň,

v našom meste sa takýto automat nenachádza, najbližší by mal byť v Košiciach.

Mgr. Eva Fedorňáková, hovorkyňa mesta


Vaša otázka zo dňa 07.01.2018, Jozef Vravec

Dobrý deň. Chcem sa spýtať,či by nebolo možné zriadiť jedno parkovacie miesto pre motorové vozidla s parkovacím preukazom ZŤP vedľa budovy Slovenskej pošty,tesne vedľa vjazdu ku kostolu Bazilika Minor vo Vranove nad Topľou.Veľmi by ste tým pomohli osobám ZŤP,ktorí chodia na poštu.Je tam veľmi ťažko zaparkovať.Ďakujem.

Naša odpoveď zo dňa 17.01.2018

Dobrý deň,

oslovili sme Rímskokatolícku farnosť ako vlastníka parcely a požiadali sme o súhlas k vyznačeniu parkovacieho miesta pre ZŤP. Čakáme na ich stanovisko. V prípade súhlasu vyznačíme jedno parkovacie miesto pre ZŤP v jarných mesiacoch pri obnove vodorovného dopravného značenia v meste.

Ing. Kamila Ilečková, referát výstavby a dopravy


Vaša otázka zo dňa 02.01.2018, Mgr. Alena Jurková

Dobrý deň chcela by som sa opýtať, či je v poriadku, že obyvatelia okresu Vranov nad Topľou musia cestovať ohľadom zubnej pohotovosti do Humenného. To tu vážne nemáme na mestskom úrade nikoho,kto by sa zaujímal o potreby obyčajných ľudí? Samozrejme táto otázka ako predpokladám bude zaradená ako hanobenie a nebude na ňu zodpovedané. Ďakujem za odpoveď.

Naša odpoveď zo dňa 22.01.2018

Dobrý deň,

zubná lekárska pohotovosť v meste Vranov nad Topľou bola presunutá na základe žiadosti lekárskej komory stomatológov a na základe rozhodnutia krajského lekára. Toto rozhodnutie nespadá do kompetencie mesta Vranov nad Topľou.

Mgr. Eva Fedorňáková, hovorkyňa mesta


Vaša otázka zo dňa 03.12.2017, Anita Kľučarová

Dobrý deň, zaujímalo by ma, či pozemná komunikácia pred nemocnicou je v správe mesta a či mesto neplánuje podniknúť nejaké kroky, ako napr. vybudovať semafor, na zvýšenie bezpečnosti chodcov, nakoľko je počet motorových vozidiel v oboch smeroch úctyhodný. Ďakujem

Naša odpoveď zo dňa 17.01.2018

Dobrý deň,

miestna komunikácia pred nemocnicou je v správe mesta. Mesto v tejto časti vzhľadom ku komplikovanej dopravnej situácie uvažuje so zadaním vypracovania projektovej dokumentácie pre riešenie dopravy v tejto časti. Následne podľa finančných prostriedkov a schválením poslancami mestského zastupiteľstva aj s realizáciou.

Ing. Kamila Ilečková, referát výstavby a dopravy


Vaša otázka zo dňa 01.12.2017, Barbora Hricová

Dobrý deň,

je potrebné Vám nahlásiť zmenu otváracích hodín v prevádzke, ak plánujem mať otvorené aj nedele v decembri (doteraz otvorené PON – Piatok).

Ak áno, čo k tomu potrebujem?

Ďakujem za odpoveď.

Naša odpoveď zo dňa 04.12.2017

Dobrý deň,

áno, musíte si splniť oznamovaciu povinnosť. Tlačivo a ďalšie potrebné informácie nájdete na našom webe v sekcii „Ako vybaviť“, pod položkou Predajný a prevádzkový čas – schválenie alebo zmena , alebo sa môžete po tlačivo zastaviť v kancelárii prvého kontaktu na mestskom úrade. V tlačive zakrúžkujte bod č.2 a vyplnené, podpísané tlačivo odovzdajte na podateľni, alebo v kancelárii prvého kontaktu.

Ing. Peter Michalov, referát mestského majetku a podnikania


Vaša otázka zo dňa 28.11.2017, Marian Marcinko

Dobry den, prosim Vas o informaciu, ci je mozne na MsU vo Vranove n/Toplou overit podpis. Ak ano, na ktorom oddeleni, v ktorom case a aka je cena za overenie jedneho podpisu. Daujem

Naša odpoveď zo dňa 28.11.2017

Dobrý deň,

áno, v kancelárii prvého kontaktu na prízemí MsÚ si môžte dať overiť podpis. Cena za overenie jedného podpisu je 1,50€. Ďalšie potrebné informácie nájdete na našom webe v sekcii Ako vybaviť

Mgr. Eva Fedorňáková, hovorkyňa mesta


Vaša otázka zo dňa 01.11.2017, Mária Drabbová

Dobrý deň.

Prosím o informáciu, či sa mesto zaoberá otázkou revitalizácie priestoru pri pamätníku na Námestí slobody, a spolu s ním aj verejných toaliet.

Ďakujem.

Naša odpoveď zo dňa 02.11.2017

Dobrý deň,

mestské zastupiteľstvo 5. 10. 2017 schválilo návrh a financovanie revitalizácie tejto časti mesta. V rámci tejto stavby sa upraví miestna komunikácia na Ulici M. R. Štefánika, zrealizujú sa spevnené plochy s cyklistickým chodníkom. Nosnými prvkami 3. etapy budú pamätník SNP s navrhovanou upravenou plochou v centrálnej časti územia a navrhovaná symbolická náznaková rekonštrukcia obrysu Kostola svätého Štefana v parku pri pamätníku. Súčasťou sú aj architektonické prvky, ktoré dotvoria námestie z hľadiska funkčnej náplne, kompozično-estetického pôsobenia a orientačného významu – svietidlá /uličné a parkové lampy/, picia fontánka, lavičky, koše, stojan na bicykle.

Mgr. Eva Fedorňáková, hovorkyňa mesta


Vaša otázka zo dňa 22.09.2017, Jaroslav Malik

Dobre ráno prajem Chcel by som sa informovať aké doklady by som potreboval ak chceme skolaudovať rodinný dom . Hľadám informácie na vašej webovej stránke ale nič tám konkrétne nenájdem . Napríklad aké tlačivo potrebujem atd . Ďakujem S pozdravom Jaroslav Malik

Naša odpoveď zo dňa 29.09.2017

Dobrý deň,

na náš web sme do sekcie " Ako vybavit " doplnili základné informácie potrebné ku kolaudácii rodinného domu.

Ing. Marek Voľanský, referát informatiky


Vaša otázka zo dňa 09.07.2017, Patrik Roháč

Kde nájdem program letného kina?

Naša odpoveď zo dňa 11.07.2017

Dobrý deň, program nájdete na webe MsDK vo Vranove n.T. : http://kulturavranov.sk/#…

Mgr. Eva Fedorňáková, hovorkyňa mesta


Zoznam otázok a odpovedí: 1 - 20 / 48
Prvá strana Predošlá strana 1 2 3 Ďalšia strana Posledná strana

Počet návštev od 21.02.2008: 2793295
Počet návštev dnes: 513
fb