Upútavky
Priemyselný park

PRIEMYSELNÝ PARK
INDUSTRIAL PARK

Katalóg investičných ponúk

Interaktívna mapa Vranova n.T.

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

Počasie
Streda 20.02.2019
aktuálne o 14:01
Preva?ne poloobla?no
teplota 6°C
predpoveď na zajtra
Preva?ne poloobla?no
cez deň 8°C / v noci 0°C

« späť
Kultúra » Archív kultúrno-spoločenských podujatí » 2009 » PRIATEĽSKÉ STRETNUTIE PREDSTAVITEĽOV DRUŽOBNÝCH MIEST VRANOV NAD TOPĽOU A MÁD

PRIATEĽSKÉ STRETNUTIE PREDSTAVITEĽOV DRUŽOBNÝCH MIEST VRANOV NAD TOPĽOU A MÁD

Pri príležitosti 3. výročia podpísania zmluvy o medzinárodnej spolupráci medzi mestami Vranov nad Topľou a maďarského mesta Mád sa uskutočnili dve priateľské stretnutia. V júni 2009 navštívila delegácia Vranova na čele s primátorom mesta PhDr. Tomášom Lešom Mád a dňa 7.7.2009 sme privítali delegáciu z Mádu vo Vranove nad Topľou, vedenú jej primátorom Imre Galambosim.

V obradnej sieni za prítomnosti poslancov obidvoch samospráv a ďalších hostí, zhodnotili obidvaja primátori prínos doterajšej spolupráce, ktorá sa prejavuje najmä v kultúrnej výmene súborov záujmovo-umeleckej činnosti, pri spoločenských stretnutiach na významných kultúrno-spoločenských podujatiach obidvoch miest, ktoré umožňujú bližšie sa oboznamovať s kultúrami a tradíciami našich národov, rozširovať si obzor a vymieňať si skúsenosti. V neposlednej miere sa úsilie predstaviteľov týchto miest začína prenášať aj do podnikateľských sfér a v praxi sa uskutočňujú prvé priame kontakty podnikateľských subjektov obidvoch miest. Pracuje sa aj na spoločných projektoch, ktoré by umožnili čerpať prostriedky z fondov Európskej únie.

Stretnutie sa nieslo v uvoľnenej priateľskej atmosfére, ktorej neprekážala ani jazyková bariéra medzi prítomnými. Ukázalo, že aj napriek spoločensky napätej situácii vo vzájomných vzťahoch, Slováci a Maďari sú si blízki, dokážu si porozumieť, spoločne riešiť problémy a i naďalej prospešne rozvíjať svoje vzťahy a priateľstvá.

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 02.03.2010 | počet zobrazení: 24242

Počet návštev od 21.02.2008: 2839286
Počet návštev dnes: 555
fb