Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta


Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

PRIEMYSELNÝ PARK
INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

Najčítanejšie

XIII. ročník Medzinárodného hudobného festivalu PONTES 2008

« späť
Kultúra » Archív kultúrno-spoločenských podujatí » 2008 » XIII. ročník Medzinárodného hudobného festivalu PONTES 2008

XIII. ročník Medzinárodného hudobného festivalu PONTES 2008 MOSTY POROZUMENIA pod záštitou pani Livie Klausovej a ministra ČR Václava Jehličku.

Sú slová, ktoré človeka potešia. Sú piesne, ktoré srdce ovlažia a sú stretnutia, ktoré dušu pohladia. K takým stretnutiam nesporne patril koncert v rámci MHF Pontes, ktorý si diváci vo Vranove vychutnali 22. 9. 2008 a neutíchajúcim potleskom odmenili všetkých účinkujúcich umelcov. Ako v závere uviedol primátor mesta PhDr. Tomáš Lešo, ktorý prevzal záštitu nad vranovským koncertom, je rád, že koncert zaznel v Bazilike Narodenia Panny Márie, našej jedinej kultúrnej pamiatke.Taktiež sme radi, že sa festival Pontes vo Vranove nad Topľou už pevne zakorenil a každoročne významne obohacuje vranovský kultúrny kalendár. Vďaka hudbe tak na chvíľu ožívajú nádherné skvosty, ktoré sú dôkazom histórie, zručnosti a umu našich predkov a ktoré človek po vstupe do baziliky vníma. Pontes sú mosty nielen medzi mestami zapísanými v Zozname UNESCO, ale hlavne medzi národmi Európy a ich kultúrami, tiež medzi srdciami ľudí, v ktorých neopakovateľná atmosféra zanecháva nezabudnuteľný zážitok. Do budúcnosti si prajeme, aby mosty, ktoré festival tvoria, stáli na pevných základoch, pretože ich dorozumievacím jazykom je hudba a tá je všetkým ľuďom blízka.

« späť

aktualizácia: 02.03.2010 | počet zobrazení: 25 142
Počet návštev od 21.02.2008: 4018225
Počet návštev dnes: 133

Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie