Upútavky
Bezplatná aplikácia mesta


Nainštalujte si bezplatnú aplikáciu mesta v mobile a získajte prístup k dôležitým informáciám z mesta

Priemyselný park

PRIEMYSELNÝ PARK
INDUSTRIAL PARK

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

Najčítanejšie

ROK OSEMNÁSTY

Bohatstvom národa sú jeho dejiny, dejiny tvoria ľudia. Z tejto podstaty sa odvíja potreba pripomínať si históriu, ktorá obohatila človeka, národ, ľudstvo a je svedectvom času, život pamäti, učiteľka života i zvestovateľka dávnych dôb.

V duchu tejto myšlienky si mesto Vranov nad Topľou dňa 29.10.2008 pri­pomenulo 90. výročie vzniku ČSR viacerými podujatiami.

Vlastivedné múzeum Hanušovce nad Topľou vo svojom vysunutom pracovisku vo Vranove ponúklo verejnosti výstavu s rovnomenným názvom a k uvedenej téme odbornú prednášku. Nasledovalo stretnutie občanov pri pamätnej lipe v blízkosti Strednej odbornej školy Alexandra Dubčeka, ktorá bola vysadená v r. 1918. Za zvukov krásnych ľudových piesní FS Konopianka odhalil primátor mesta na tomto mieste pamätnú tabuľu. Záver osláv vyvrcholil slávnostným programom Za tu horu za vysoku v Dome kultúry, v ktorom účinkovali vynikajúci spevák ľudových piesní Jožka Černý a ľudová hudba Ondreja Kandráča so sólistkou Monikou Kandráčovou.

Podujatí sa zúčastnila aj delegácia z družobného mesta Bystřice nad Pernštejnem vedená jej starostom Ing. Karolom Pačiskom. Na znak vzájomnej úcty a priateľstva sa publiku prihovorili predstavitelia obidvoch miest a odovzdali si navzájom pozdravné listy pre svojich občanov.

Všetci účinkujúci a prítomní diváci tak mali príležitosť spoločne povýšiť inak obyčajnú stredu na deň nevšedný, slávnostný a pre mnohých aj nezabudnuteľný, čo na záver vyjadrili neutíchajúcim standing ovation.

« späť

aktualizácia: 02.03.2010 | počet zobrazení: 29 925
Počet návštev od 21.02.2008: 4018211
Počet návštev dnes: 119

Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie