ROK OSEMNÁSTY

Bohatstvom národa sú jeho dejiny, dejiny tvoria ľudia. Z tejto podstaty sa odvíja potreba pripomínať si históriu, ktorá obohatila človeka, národ, ľudstvo a je svedectvom času, život pamäti, učiteľka života i zvestovateľka dávnych dôb.

V duchu tejto myšlienky si mesto Vranov nad Topľou dňa 29.10.2008 pri­pomenulo 90. výročie vzniku ČSR viacerými podujatiami.

Vlastivedné múzeum Hanušovce nad Topľou vo svojom vysunutom pracovisku vo Vranove ponúklo verejnosti výstavu s rovnomenným názvom a k uvedenej téme odbornú prednášku. Nasledovalo stretnutie občanov pri pamätnej lipe v blízkosti Strednej odbornej školy Alexandra Dubčeka, ktorá bola vysadená v r. 1918. Za zvukov krásnych ľudových piesní FS Konopianka odhalil primátor mesta na tomto mieste pamätnú tabuľu. Záver osláv vyvrcholil slávnostným programom Za tu horu za vysoku v Dome kultúry, v ktorom účinkovali vynikajúci spevák ľudových piesní Jožka Černý a ľudová hudba Ondreja Kandráča so sólistkou Monikou Kandráčovou.

Podujatí sa zúčastnila aj delegácia z družobného mesta Bystřice nad Pernštejnem vedená jej starostom Ing. Karolom Pačiskom. Na znak vzájomnej úcty a priateľstva sa publiku prihovorili predstavitelia obidvoch miest a odovzdali si navzájom pozdravné listy pre svojich občanov.

Všetci účinkujúci a prítomní diváci tak mali príležitosť spoločne povýšiť inak obyčajnú stredu na deň nevšedný, slávnostný a pre mnohých aj nezabudnuteľný, čo na záver vyjadrili neutíchajúcim standing ovation.

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 02.03.2010 | počet zobrazení: 25475

Počet návštev od 21.02.2008: 3139490
Počet návštev dnes: 245
fb