Počasie
Nedeľa 22.09.2019
aktuálne o 20:01
Jasno
teplota 12°C
predpoveď na zajtra
Preva?ne poloobla?no
cez deň 19°C / v noci 12°C

« späť
Kultúra » Archív kultúrno-spoločenských podujatí » 2008 » MEDZINÁRODNÁ SPOLUPRÁCA

MEDZINÁRODNÁ SPOLUPRÁCA

Zohľadňujúc význam poľsko-slovenskej cezhraničnej spolupráce pre posilňovanie vzájomných susedských vzťahov, zvyšovanie atraktívnosti prihraničnej oblasti a zlepšovanie životných podmienok jej obyvateľov, navštívil dňa 2. 12. 2008 primátor mesta Vranov nad Topľou PhDr. Tomáš Lešo s delegáciou, ktorú tvorili prednostka MsÚ Ing. Eva Pčolinská, vedúca oddelenia kultúry Viera Machková a riaditeľka ZŠ Lúčna PaedDr. Blažena Matisová, dve poľské mestá – Boguchwalu a Rzeszow. Pri tejto príležitosti sa primátor mesta stretol s primátorom Boguchwaly Mgr. Ing. Wieslawom Dronkom a prezidentom Rzeszowa Tadeuszom Ferencom, aby vzájomne podpísali zmluvy o medzinárodnej spolupráci. S týmito mestami vstúpilo mesto Vranov nad Topľou do spoločných projektov a je predpoklad širokej vzájomnej spolupráce týkajúcej sa viacerých oblastí, tak na slovenskej ako aj na poľskej strane.

« späť

Stretnutie zástupcov miest Vranov nad Topľou a Boguchwala pred podísaním zmluvy. Stretnutie zástupcov miest Vranov nad Topľou a Boguchwala pred podísaním zmluvy.
« predchádzajúci Stretnutie zástupcov miest Vranov nad Topľou a Boguchwala pred podísaním zmluvy. Primátor mesta Vranov nad Topľou PhDr. Tomáš Lešo a primátor Boguchwaly Mgr. Ing. Wieslaw Dronko. Podpisovanie zmluvy o medzinárodnej spolupráci. nasledujúci »
aktualizácia: 02.03.2010 | počet zobrazení: 21952

Počet návštev od 21.02.2008: 3018038
Počet návštev dnes: 109
fb