« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Vranovská desiatka a Vranovský mládežnícky maratónik

Vranovská desiatka a Vranovský mládežnícky maratónik

V nedeľu 15. mája sa na námestí pred AOC uskutočnil 15. ročník Vranovského mládežníckeho maratónika a 7. ročník Vranovskej desiatky. Obe športové športové podujatia, ktoré sa konali pod záštitou primátora mesta, pripravilo mesto Vranov nad Topľou v spolupráci s Mestským športovým klubom, Základnou školou Bernolákova, Občianskym združením Vranovské vydry, Vranovským parlamentom mládeže a Centrom voľného času.

Na štart obnovenej „Vranovskej desiatky“ sa postavilo 98 jednotlivcov a 12 štvorčlenných družstiev štafetového behu. V súťaži jednotlivcov, v kategórii A (muži 18 – 39 rokov) sa na prvom mieste umiestnil Ruslan Pechnikov z Kyjeva, na druhom mieste Sergej Rasčupkin z Mukačeva, klub ŠK Banské a na treťom mieste Filip Džubara z Prima SH Vranov.
V kategórii B (muži 40 – 49 rokov) sa na prvom mieste umiestnil Tomáš Kamas z ŠKP Spišská Nová Ves, na druhom mieste Michal Ivančo z ŠK Banské a na treťom mieste Milan Ondričko z Generali rum team Vranov nad Topľou.
V kategórii C (muži 50 – 59 rokov) sa na prvom mieste umiestnil Štefan Racz z ŠK Budimír, na druhom mieste Vladimír Balogh z TJ Obal Servis Košice a na treťom mieste Anton Sluka zo Sačurova.
V kategórii D (muži 60 a starší) sa na prvom mieste umiestnil Gejza Vargaeštok z MBK Veľké Kapušany, na druhom mieste Peter Vilhan z Košíc a na treťom mieste sa umiestnil Ladislav Rada z MBO Strážške.
V kategórii E (ženy 18 – 39 rokov) zvíťazila Beáta Seligová z Metropol Košice, druhé miesto obsadila Zuzana Iľovová zo Stropkova a tretie Simona Perejdová z Vranova nad Topľou.
V kategórii F (ženy nad 40 rokov) sa na prvom mieste umiestnila Alžbeta Tiszová z Tube City IMS Košice, na druhom Danka Jendrichovská z MARAS team a na treťom mieste sa umiestnila Viera Juhaščíková z Vranova nad Topľou.

V celkovom poradí zvíťazil s časom 31:47.5 Ruslan Pechnikov z Kyjeva, na druhom mieste s časom 33:43.5 sa umiestnil Sergej Rasčupkin z ŠK Banské, tretie miesto s časom 34:50.5 získal Filip Džubara z Prima SH Vranov, na štvrtom mieste s časom 35:45.1 sa umiestnil Tomáš Kamas z ŠKP Spišská Nová Ves a na piatom mieste s časom 36:00.4 sa umiestnil Roman Bak z Generali run team Vranov nad Topľou.

V štafetovom behu prvé miesto získali bežci z Hermanoviec nad Topľou Samuel Prištiak, Jozef Pivovarník, Martin Bendík, Samuel Sciranka z Hermanoviec nad Topľou s časom 36:40.00, druhé miesto obsadil s časom 38:58.00 Spartan Patriot Team v zložení Šimon Škrepťáč, Martin Šreptáč, Maroš Socha a Erik Ďurišin. Na treťom mieste sa umiestnili bežci zo Spartan Gymnázium Róbert Ropovík, Matej Mušák, Jakub Mušák, Filip Jozefov s časom 42:40.0.

videá z podujatí:

15. ročníka Vranovského maratónika sa celkovo zúčastnilo 212 detí z vranovských materských a základných škôl. V štvorčlenných štafetách na 100, 200 a 400 metrovom okruhu boli deti rozdelené do 12 kategórií.