Upútavky
Priemyselný park

PRIEMYSELNÝ PARK
INDUSTRIAL PARK

Katalóg investičných ponúk

Interaktívna mapa Vranova n.T.

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

Počasie
Utorok 11.12.2018
aktuálne o 08:01
Preva?ne poloobla?no
teplota 0°C
predpoveď na zajtra
Preva?ne obla?no
cez deň 2°C / v noci -1°C

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Vianočný príhovor primátora

Vianočný príhovor primátora

Vianočný príhovor primátora mesta Milí Vranovčania!

Vianočné piesne, vyzdobené výklady obchodov, ale aj kalendár nám nástojčivo pripomínajú, že čas sviatkov nastane o niekoľko dní. Pripravujeme dobroty na štedrú večeru, vyzdobujeme stromček a balíme darčeky. Predsviatočné prípravy ustanú, a my si sadneme za slávnostne prestretý stôl. Nechýbajú na ňom naše typické jedlá: bobaľky, mačanka… ale aj malé symboly vianočného posolstva našich predkov. Veď med, cesnak, orechy, jabĺčko nám pripomínajú hodnoty, ktoré sú nadčasové a bez nich by náš každodenný život nebol plnohodnotný.
Med má zabezpečiť našu dobrotu, hojnosť, či príjemnosť. Cesnak zdravie. Kiežby nám nielen počas sviatkov, ale ani v nastávajúcom roku nič z toho nechýbalo. Jabĺčko úzko súvisí s rodinou. Všetci čakáme, či sa pri rozkrojení ukáže hviezdička. Byť pri vianočnom stole s tými najbližšími vnímame mnohí ako samozrejmosť. Často si až pri jednom prázdnom tanieri navyše uvedomíme, že najkrajším vianočným darčekom je prítomnosť tých, ktorých milujeme. Rodina, blízki, priatelia kráčajú vedno s nami. Vážme a ceňme si ich kroky. Sú pre nás oporou vo chvíľach každodenných starostí aj radostí.
K Vianociam neodmysliteľne patrí stromček. Oblečieme ho sviatočne, ale sviatočne treba obliecť aj samých seba, svoju dušu, aby sme dokázali venovať svoju pozornosť a lásku aj druhým. Otvoriť svoje srdce pre všetkých, ktorí to potrebujú. Mohli by sme si tento sviatočný odev duše obliekať často, nielen na Vianoce.
Vianočný stromček bez darčekov pod ním si nevieme ani predstaviť. Deti nedočkavo rozbaľujú farebné papiere, aby sa im rozžiarili oči nad niečím, o čo prosili celý rok Ježiška. Ony sa tešia z hmotnej veci, a my, rodičia z ich radosti. To je náš darček. Uvedomíme si, že úsmev, jednoduché radosti, lásku vnímame ako najvzácnejší dar. Skúsme ho dávať aj dostávať celý rok. 

Milí spoluobčania!

Želám vám, nech sa pri vianočnom stole stretne celá vaša rodina, nech vám jeho hojnosť nechýba ani v nasledujúcom roku. Nech je vaša duša vždy oblečená sviatočne a nech si pod stromčekom nájdete darček v podobe lásky, zdravia a šťastia. Jednoducho všetko to, čo skutočným bohatstvom naozaj je.

Ján Ragan, primátor mesta

« späť

aktualizácia: 18.01.2016 | počet zobrazení: 1812

Počet návštev od 21.02.2008: 2788526
Počet návštev dnes: 357
fb