Upútavky
Priemyselný park

PRIEMYSELNÝ PARK
INDUSTRIAL PARK

Katalóg investičných ponúk

Interaktívna mapa Vranova n.T.

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

Počasie
Nedeľa 17.02.2019
aktuálne o 20:01
Mal? obla?nos?
teplota 0°C
predpoveď na zajtra
Mal? obla?nos?
cez deň 10°C / v noci 0°C

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Stretnutie primátora s predstaviteľmi cirkví

Stretnutie primátora s predstaviteľmi cirkví

Stretnutie primátora s predstaviteľmi cirkví Na utorok 11.02.2014 primátor mesta Vranov nad Topľou Ján Ragan zvolal stretnutie vedenia mesta s predstaviteľmi duchovného života a s predstaviteľmi cirkví pôsobiacimi na území mesta. Na stretnutie boli pozvaní všetci kňazi, nielen správcovia farností.
Primátor v úvode všetkým poďakoval za veľký kus práce, ktorý v minulom roku vykonali v oblasti hlavne duchovného života, ale aj v rámci výučby náboženstva a ich celkového pôsobenia na území mesta. Pripomenul, že aj v tomto roku môžu využiť v rozpočte schválené finančné prostriedky na mikroprojekty pre rozvoj cirkvi v meste a to vo výške 5000,– €. Zároveň podotkol, že v rozpočte mesta na tento rok sú vyčlenené finančné prostriedky na výstavbu pamätníka, ktorý má pripomínať prvý kostol na území mesta Vranov nad Topľou. Ten sa kedysi nachádzal v terajšom parku, v blízkosti Združenej strednej školy Alexandra Dubčeka. Podľa dostupných informácií tento kostol bol vysvätený presne pred 700 rokmi. Súčasne všetkých prítomných požiadal o spoluprácu na príprave publikácie, ktorá má byť venovaná sakrálnym stavbám nachádzajúcim sa v našom meste. Duchovní otvorili aj tému pripravovaných podujatí v roku 2014, napríklad sté výročie vysviacky Gréckokatolíckeho chrámu Zosnutia Presvätej Bohorodičky v Čemernom, 110. výročie narodenia jednej s najväčších osobností mesta Vranov nad Topľou Dr. Cyrila Daxnera a taktiež anglický biblický tábor s anglickými lektormi.

« späť

Stretnutie primátora s predstaviteľmi cirkvi Stretnutie primátora s predstaviteľmi cirkvi
« predchádzajúci Stretnutie primátora s predstaviteľmi cirkvi Stretnutie primátora s predstaviteľmi cirkví Stretnutie primátora s predstaviteľmi cirkví nasledujúci »
aktualizácia: 20.02.2014 | počet zobrazení: 12619

Počet návštev od 21.02.2008: 2837025
Počet návštev dnes: 585
fb