Upútavky
Priemyselný park

PRIEMYSELNÝ PARK
INDUSTRIAL PARK

Katalóg investičných ponúk

Interaktívna mapa Vranova n.T.

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

Počasie
Utorok 26.03.2019
aktuálne o 17:01
Preva?ne poloobla?no
teplota 5°C
predpoveď na zajtra
Mal? obla?nos?
cez deň 10°C / v noci 1°C

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Primátor diskutoval s duchovnými pôsobiacimi na území mesta

Primátor diskutoval s duchovnými pôsobiacimi na území mesta

V utorok (9. 2. 2016) sa primátor mesta Vranov nad Topľou Ján Ragan stretol s predstaviteľmi cirkví. Na stretnutie boli pozvaní všetci kňazi pôsobiaci na území mesta.

Primátor v úvode stretnutia privítal predstaviteľov cirkví, osobitne brata Martina Vargovčáka, farára Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania a Miroslava Humenského, kňaza Pravoslávnej cirkvi, ktorí v našom meste pôsobia od jesene minulého roka.
Zároveň všetkým poďakoval za prácu, ktorú v uplynulom roku vykonali v oblasti duchovného života, v rámci výučby náboženstva, za spoluprácu pri organizovaní rôznych podujatí, ako napríklad „Rozžiarme Vianoce“. Vo svojom príhovore povedal: „Čoraz častejšie vidíme, že nielen materiálna stránka života je dôležitá. Dôležité sú duchovné hodnoty, ktoré potrebujeme v našej spoločnosti, v našom meste. Tieto hodnoty sú postavené na pilieroch viery, ktoré reprezentujete vy. Je to veľká výzva, pretože dnešná uponáhľaná doba, ktorá panuje v spoločnosti – v rodinách, často nedovoľuje jej členom venovať sa duchovnu a rozvoju hodnôt.“
Počas diskusie sa otvorili viaceré témy, ktoré trápia nielen duchovných, ale aj celkovo občanov mesta, ako napríklad: vandalizmus, ničenie verejného majetku a dopravná situácia v meste.
V závere stretnutia primátor pripomenul, že aj v tomto roku môžu využiť v rozpočte vyčlenené finančné prostriedky na rôzne mikroprojekty, a to vo výške 10 000 eur.

« späť

« predchádzajúci nasledujúci »
aktualizácia: 01.03.2016 | počet zobrazení: 4514

Počet návštev od 21.02.2008: 2864576
Počet návštev dnes: 766
fb