Upútavky
Priemyselný park

PRIEMYSELNÝ PARK
INDUSTRIAL PARK

Katalóg investičných ponúk

Interaktívna mapa Vranova n.T.

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

Počasie
Sobota 23.03.2019
aktuálne o 20:01
Jasno
teplota 8°C
predpoveď na zajtra
Mal? obla?nos?
cez deň 17°C / v noci 5°C

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Prijatie slovenských spisovateľov na pôde mesta

Prijatie slovenských spisovateľov na pôde mesta

V tomto období Hornozemplínska knižnica slávnostne ukončuje projekt Vranovské knihodni 2015, podporovaný Ministerstvom kultúry SR. Pri tejto príležitosti zástupca primátora Dušan Molek slávnostne prijal dňa 1. decembra siedmich slovenských spisovateľov v zasadacej miestnosti mestskej rady, aby im poďakoval za ich spoluprácu s vranovskými deťmi a za to, že boli významnou súčasťou tohto projektu. V závere prijatia sa podpísali do pamätnej knihy mesta.

Celý projekt bol ukončený návštevou spisovateľov v Hornozemplínskej knižnici a na základných a stredných školách v meste Vranov nad Topľou a celom regióne. Zahŕňal pásmo besied, literárnych súťaží a stretnutí detí a mládeže so spisovateľmi Katarínou Mikolášovou, Toňou Revajovou, Alžbetou Verešpejovou, Michalom Horeckým, Dadom Nagyom, Jánom Pochaničom, Jozefom Žarnayom a Milanom Lechanom.

Projekt Vranovské knihodni 2015 realizovala od marca do začiatku decembra Hornozemplínska knižnica pod vedením jej riaditeľky a poslankyne MsZ Emílie Antolíkovej. Hlavným cieľom tohto projektu bolo vytvoriť pre deti príležitosť na stretnutie sa so spisovateľmi a osobnosťami regiónu. Tieto stretnutia zahŕňali workshopy, tvorivé literárne dielne, zvýšenie podpory čítania a formovanie pozitívneho vzťahu detí a mládeže k literatúre a slovenskému jazyku. Celkovo sa v priebehu mesiacov realizovalo takmer tridsať podujatí, kde sa zúčastnilo viac než 1200 detí, mládeže a dospelých.

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 15.12.2015 | počet zobrazení: 5721

Počet návštev od 21.02.2008: 2862408
Počet návštev dnes: 32
fb