Upútavky
Priemyselný park

PRIEMYSELNÝ PARK
INDUSTRIAL PARK

Katalóg investičných ponúk

Interaktívna mapa Vranova n.T.

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

Počasie
Pondelok 21.01.2019
aktuálne o 11:01
Jasno
teplota -2°C
predpoveď na zajtra
Preva?ne poloobla?no
cez deň 0°C / v noci -8°C

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Podpísali memorandum o spolupráci

Podpísali memorandum o spolupráci

Mesto Vranov nad Topľou, v zastúpení primátorom mesta Jánom Raganom, Občianske združenie HC Bulls Vranov, v zastúpení Jířím Zemanom, prezidentom OZ a Základná škola na Bernolákovej ulici, v zastúpení riaditeľom Marekom Cerulom, vo štvrtok 8. 6. 2017 podpísali Memorandum o spolupráci.
video nájdete tu: https://youtu.be/kb4n8jV-avA
Uzatvorením memoranda všetky tri strany preukázali vôľu spolupracovať na rozvoji športu – konkrétne ľadového hokeja a krasokorčuľovania v Základnej škole na Bernolákovej ulici v meste Vranov nad Topľou. Za týmto účelom budú spolu spolupracovať, poskytovať si vzájomnú súčinnosť pri navrhovaní a realizovaní spoločných projektov, ako aj spolupracovať nad rámec týchto spoločných projektov.
Hlavnými formami spolupráce strán na základe memoranda 

  1. budú vzájomné konzultácie v oblasti rozvoja ľadového hokeja a krasokorčuľovania v meste Vranov nad Topľou,
  2. získavanie zdrojov pre rozvoj ľadového hokeja a krasokorčuľovania v meste Vranov nad Topľou. 

Zároveň, Základná škola na Bernolákovej ulici sa zaviazala, že poskytne rozšírené vyučovanie telesnej výchovy v počte tri hodiny týždenne, z toho bude minimálne jedna vyučovacia hodina ľadový hokej, a to do času zriadenia športových tried. Od školského roku 2018/2019 zriadi po ukončení prvého roku a štvrtého roku povinnej školskej dochádzky športovú triedu zameranú na ľadový hokej a krasokorčuľovanie. Adekvátne k tomu prispôsobí vyučovací plán žiakov športových tried a zabezpečí prístup do telocvične, s dodržaním postupu vyplývajúceho z právnych predpisov pri zriaďovaní športových tried. HC Bulls poskytne priestor zimného štadióna žiakom Základnej školy na Bernolákovej ulici, metodické vedenie športových tried a základnú výstroj. Mesto Vranov nad Topľou zabezpečí súčinnosť vyplývajúcu z príslušných právnych predpisov pri zriadení športových tried, ktorá prináleží mestu Vranov nad Topľou ako zriaďovateľovi Základnej školy na Bernolákovej ulici.
„Podpisom memoranda sme dali jasne najavo, že to s hokejom v meste a okrese Vranov nad Topľou myslíme vážne. Každá zo strán v ňom deklaruje záujem vytvoriť čo najlepšie podmienky pre rozvoj hlavne žiackeho hokeja. Teda vytvoria sa najlepšie predpoklady na to, aby žiaci tejto školy mohli naplno rozvíjať hokej v našom meste.“ povedal primátor mesta Ján Ragan.

« späť

aktualizácia: 10.07.2017 | počet zobrazení: 788

Počet návštev od 21.02.2008: 2818475
Počet návštev dnes: 298
fb