Upútavky
Priemyselný park

PRIEMYSELNÝ PARK
INDUSTRIAL PARK

Katalóg investičných ponúk

Interaktívna mapa Vranova n.T.

Územný plán mesta

ÚZEMNÝ PLÁN MESTA VRANOV NAD TOPĽOU

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

MESTSKÁ INTERNETOVÁ TELEVÍZIA

Počasie
Utorok 26.03.2019
aktuálne o 17:01
Preva?ne poloobla?no
teplota 5°C
predpoveď na zajtra
Mal? obla?nos?
cez deň 10°C / v noci 1°C

« späť
Aktuality a oznamy » Udialo sa... » Plávanie v školskej telesnej a športovej výchove

Plávanie v školskej telesnej a športovej výchove

Oddelenie školstva pri MsÚ Vranov nad Topľou na základe požiadaviek riaditeľov škôl zrealizovalo v dňoch 19. – 22. január 2015 aktualizačné vzdelávanie „Plávanie v školskej telesnej a športovej výchove“ pre pedagogických zamestnancov materských a základných škôl na území nášho mesta, nakoľko inštruktorom plaveckých kurzov skončila platnosť osvedčení.

Z dôvodu bezpečnosti detí a žiakov našich škôl bolo v záujme zriaďovateľa vyriešiť tento problém. Poskytovateľom 4-dňového vzdelávacieho programu v rámci projektu „Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť/projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ“, bolo RP MPC so sídlom v Prešove. Aktualizačného vzdelávania sa zúčastnilo 25 pedagogických zamestnancov materských a základných škôl.

Cieľom bolo získať špecifické pedagogické a pohybové kompetencie pre realizáciu kurzov plávania detí a žiakov všetkých typov škôl.

V dopoludňajších hodinách lektori vzdelávania – PaedDr. Michal Modrák PhD. /vedúci vzdelávacej skupiny/, Mgr. Ľubomír Bodnár a Mgr. Martin Smetanka – realizovali praktickú časť v učebni IKT Základnej školy Bernolákova ulica. Popoludní prebiehala praktická časť v plaveckej učebni, kde sa frekventanti venovali nácvikom postupných krokov techniky plaveckých pohybov, diagnostike prvých plaveckých spôsobov, osvojovaniu si jednotlivý prvkov plaveckých spôsobov, aplikácii získaných poznatkov a zručností pre realizáciu plaveckého výcviku, tiež nadobudnutiu základov záchranárskych zručností pri záchrane topiaceho sa

Požiadavkov na úspešné ukončenie vzdelávania bola záverečná prezentácia pred účastníkmi vzdelávania a lektormi. Naši absolventi úspešne zvládli teoretickú i praktickú časť a získali „Osvedčenie o spôsobilosti viesť skupinu žiakov na plaveckom výcviku“

Ďakujeme riaditeľom ZŠ Bernolákova a Juh, ako aj všetkým frekventantom materských a základných škôl na území mesta , že spoločnými silami vytvorili príjemnú atmosféru na realizáciu a priebeh vzdelávania, čím prispeli prostredníctvom seba k vzornej reprezentácii svojich škôl ako aj zriaďovateľa – Mesto Vranov nad Topľou.

oddelenie školstva

« späť

Aktualizačné vzdelávanie 4 Aktualizačné vzdelávanie 4
« predchádzajúci Aktualizačné vzdelávanie 1 Aktualizačné vzdelávanie 2 Aktualizačné vzdelávanie 3 Aktualizačné vzdelávanie 4 nasledujúci »
aktualizácia: 10.02.2015 | počet zobrazení: 8664

Počet návštev od 21.02.2008: 2864568
Počet návštev dnes: 758
fb